Logo

Кадмій, свинець та доксициклін. В імпортній продукції виявили небезпечні речовини

Фахівці Держпродспоживслужби виявили небезпечні речовини у продукції, що експортується в Україні.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Як зазначається, до Головного управління надійшли інформаційні повідомлення за каналами системи швидкого оповіщення щодо  харчових  продуктів та кормів (RASFF) щодо невідповідної продукції.

Зокрема, як зазначається, у катрулях з Китаю (виробник De Luxe, Guangdong Deluxe Metal Products Co. Limited., Xinxing County), які експортувались до Німеччини, а в подальшому було надіслано до України (отримувач – київське товариство з обмеженою відповідальністю «ПДЛ») було виявлено кадмій та свинець. Крім того, було виявлено перевищення максимального рівня доксициклін (133 µg/kg – ppb) у замороженій курці, що експортувалась з Бельгії (виробник: Artislach nv, Buggenhout; оптовик: Kipco-Damaco N.V., Oostrozebeke) до Польщі (одержувач: Biuro Handlowe HAND-FOOD Krzysztof Szewczuk, Chelm), після чого зазначену продукцію перероблено  на м'ясо механічного обвалювання (Zaklad Przetwórstwa Rolno-Spozywczego Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Mlawa) та надіслано до України (отримувач: ТОВ «М’ясний торговий дім», місто Київ).

У свою чергу в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща, де використовувалась при виготовленні печива (виробник: Bogutti Sp. z o.o., Zlotoklos), яке  надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», м. Дніпро, та ТОВ «Форвард-КД», м. Львів) було виявлено небезпечну речовину 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 µg/kg-ppb).

Враховуючи викладене, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність ГУ Держпродспоживслужби в області у відповідності до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».