Logo

Христос Воскрес – радіють небеса! В Івано-Франківську лунали гаївки

Третій, завершальний, день Великодніх свят в Івано-Франківську відзначали гаївками.

За усталеною традицією народні гуляння за участю вихованців дитячо-юнацьких вокальних та хореографічних колективів відбувалися на майдані перед Архікатедральним собором Святого Воскресіння УГКЦ, більше відомим в народі як Катедра.

Організатором заходу виступив Муніципальний центр дозвілля за підтримки Департаменту культури Івано-Франківської міської ради та настоятеля Архікатедрального собору св. Воскресіння отця Юрія.

Численні іванофранківці та гості обласного центру Прикарпаття мали змогу насолодитисть гаївками, веснянками, хороводами, народними та авторськими піснями у виконанні маленьких виконавців Ангеліни Григорчук, Мартіна Конвалюка, Каті Втерковської, Галини Рудик, Єви Панченко, тріо «Просвітянки», вокального ансамблю «Зорецвіт» Івано-Франківської дитячої музичної школи № 3, колективу народного танцю «Карпатський віночок» Міського центру дитячо-юнацької творчості,вихованців вокальної студії «Солоспів», Івано-Франківської дитячої хореографічної школи та інших.

Довелося відчути себе у ролі виконавців і маленьким глядачам дійства, яких організатори заходу залучили до участі у народній грі «Царівна».

Зі слів директорки Муніципального центру дозвілля Лесі Муравйової, очолюваний нею заклад вже не перший десяток років організовує великодні гаївки для дітей Івано-Франківська. Зазвичай такі заходи відбуваються на площі біля Катедри в третій день Великодніх свят. «Щороку впродовж свят біля Катедрального собору ми проводимо гаївки для дітей міста. Це теж наші традиції, обряди, щоб діти запам’ятовували, що вони не тільки колядували, а ще й гаювали. Залучаємо мешканців, залучаємо дітей міста до свят», - розповіла пані Муравйова.

 

Фото: Сергій Білий