Logo
19 Травня 2024, 20:13

Хто та де має право вручати повістки за новим законом про мобілізацію - в ТЦК відповіли

Представниця Дніпропетровського обласного ТЦК та СП Альона Кузіна зазначила, що за новим законом про мобілізацію місця, де можуть вручати повістки, суттєво не змінилися. За її словами, її можуть вручити за місцем роботи, проживання та у громадських місцях, адже ці способи є законними. 

"Окрім ТЦК та СП в нас повістки можуть вручати органи Служби безпеки України, зовнішньої розвідки, також місцеве самоврядування, сільські та селищні ради. Це є така процедура, це закон про мобілізацію та мобілізаційну підготовку", - наголосила фахівець у коментарі "Суспільному".

Кузіна додала, що у списку тих, хто може вручати повістки, є керівники підприємств, установ та організацій, де працює військовозобов'язаний. Також серед них є управителі багатоквартирних будинків. У повістці буде вказано термін, до якого людині потрібно звернутися до ТЦК, якщо вона цього не зробить - будуть покарання. 

"Ми дивимося на ситуацію, якщо людина робить це свідомо, то це відповідальність за статтями 210 та 210/1. Складається адміністративний протокол стосовно цієї людини. Якщо порушення йдуть систематичні, то може настати кримінальна відповідальність", - підкреслила представниця ТЦК.