Logo
16 Березня 2022, 16:03

Хто такі кібервійська,чим вони займаються і як туди потрапити

Ще задовго до війни Президент України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати законопроект про створення кібервійськ. 26 серпня 2021 р. був підписаний відповідний указ про рішення РНБО "Про невідкладні заходи з кібероборони держави".

Україна почала формування власної кіберармії ще до війни, але не встигла це зробити. Сьогодні українська IT-армія є самоорганізованим волонтерським рухом. За даними голови Держспецзв’язку Віктора Жори, кількість волонтерів кіберармії оцінюється в 400 тисяч людей.

На початку боротьби з РФ кіберзавдання полягало в поширенні інформації про події в Україні та спростуванні хибних новин, а згодом - протидія кібератакам агресора.

Всесвітньо відомі хакерські групи Anonymous та Cyber Partisans здійснюють успішні кібератаки на російські урядові центри, фінансовий сектор,телебачення та інші структури Росії. 

Так, Anonymous зламали сайт ФСБ Росії, заволоділи 20 ТБ даних, атакували російського нафтового гіганта "Роснафту", стерли дані з 59 айфонів співробітників цієї компанії. 10-го березня хакери Anonymous повідомили, що їм вдалося зламати сайт Роскомнагляду та отримати доступ до понад 360 тисяч файлів загальним обсягом 817,5 ГБ. 

Компанія Cyber Unit Technologies повідомляє, що добровольці, охочі приєднатися до кіберармії, працюватимуть у двох основних напрямках – атаки та оборони.

Як вступити в кіберармію?

Вступити в ІТ-армію можна з приєднанням до групи в спеціальному телеграм-каналі. Модератори каналу щодня викладають завдання для атак. Серед них є як прості, так і складні, що стосуються різних секторів економіки та життєдіяльності суспільства: послуги, дозвілля, банківська системи Росії тощо. Кожне завдання супроводжується інструкцією та посиланням на потрібний софт.

 

 

 

Фото з відкритих джерел