Logo
24 Серпня 2023, 09:35

Книжка прикарпатської письменниці – серед номінантів на здобуття премії «Зустріч-2023» у категорії художньої літератури

До переліку увійшли:

Софія Андрухович, «Амадока» (Львів: «Видавництво Старого Лева», 2020),

Олексій Нікітін, «Бат-Амі» (Київ: Видавництво «Фенікс», 2021),

Іванна Стеф’юк, «Про вас» (Брустури: «Дискурсус», 2022),

Іда Фінк, «Сад відпливає» (Львів: «Видавництво Старого Лева», 2021),

Анна Фрайліх, «Ім’я батька» (Тернопіль: Видавництво «Крок», 2021).

Про це повідомляє Український інститут книги, передає Типовий Франківськ.

Переможець отримає грошову винагороду у розмірі 6000 євро: автор – 4000 євро, видавець – 2000 євро. 4 фіналісти отримають винагороду по 250 євро кожен.

Церемонія вручення Премії «Зустріч» відбудеться на Львівському міжнародному BookForum 2023.

У грудні 2019 року канадська недержавна організація «Українсько-Єврейська Зустріч» за підтримки ГО «Форум видавців» (Львів, Україна) оголосила про нову ініціативу: «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія»™. Премія покликана відзначити спільний досвід українців та євреїв упродовж століть, виражений у друкованому слові. Вона присуджується щорічно за найкращий твір, що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, почергово в двох категоріях: ху-дожня література (проза, поезія, драматургія) та література нонфікшн (історичні твори, біографії, мемуари,публіцистика, есеїстика).

Уперше премію було присуджено 2020 року в категорії художньої літератури Василеві Мах-ну за роман «Вічний календар» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2019). У 2021 році пе-реможцем у категорії нонфікшн став Йоханан Петровський-Штерн за україномовний перек-лад його новаторської праці «Анти-імперський вибір: постання українсько-єврейської іден-тичності» (Київ, Видавництво «Критика», 2018).

Премії-2022 не присуджували у зв’язку з геноцидною війною росії проти України.