Logo
30 Червня 2017, 14:40

Книжковий рай: Як працюється франківським бібліотекарям (ФОТО)

Кожна професія викликає у нас певні асоціації. І коли ми чуємо про бібліотекарів, то у більшості виникає образ жінки пенсійного віку, яка перебирає формуляри у порожній читальній залі. Але насправді це зовсім не так.
4
Бліц-Інфо з’ясовував, як працюється франківським бібліотекарям, настільки цікава ця робота і чому закоренілі стереотипи про працівниць книгозбірень вже не актуальні. В читальному залі краєзнавчої літератури читачів з усмішкою зустрічає завідуюча відділом Оксана Шаран. 1

Пані Оксана розповідає, що бібліотекарем вона стала випадково.

«В дитинстві я не думала ставати бібліотекарем. У мене були інші мрії. Я закінчила філологічний факультет і працювала вчителькою, але добиратися до школи було важко. Тоді я прийшла в бібліотеку. В той час тут була низька зарплата і велика плинність кадрів. Проте мені сподобалося працювати з книгами, обслуговувати читачів. Пройшло декілька років і я зрозуміла, що це моє, а ще через кілька років, мене призначили заввідділенням краєзнавчого відділу», - пригадує бібліотекар.

Оксана Шаран запевняє, що працювати в бібліотеці дуже цікаво і рідні підтримують її вибір.

«Як на мене це гарна робота. Моя дитина закінчила 4 клас і коли її питають, ким вона хоче бути, то вона каже - бібліотекарем, як мама. Я часто їй приношу книжки почитати, такі що інші діти не мають. Окрім того навіть мої друзі почали активно цікавитися книжками. Я себе тут реалізовую», - каже жінка.

В бібліотеці часто організовують багато масових заходів, куди приходять різні люди. Тож така робота, на переконання пані Оксани дає можливість познайомитися з відомими людьми.

«Це цікаво, пізнавально і творчо, ти отримуєш від цього задоволення», - переконує бібліотекарка.

2

Щодня у відділ краєзнавчої літератури приходять історики, науковці, студенти та користувачі, які люблять читати художню літературу. Звичайно, що в роботі з такою великою кількістю людей трапляються і різні ситуації: коли веселі, а коли і не дуже.

«Люди бувають різні. Є читачі з певними проблемами і деколи вони навіть лякають працівників, проте, для цього у нас є охорона. А буває, що приходять читачі, набирають багато літератури і сідають працювати. Проте, у нас така спокійна атмосфера, що вони засинають просто за столом. Ми так спостерігаємо - о той вже заснув. Деколи навіть дуже чітко чути, що відвідувач заснув», - усміхається Шаран.

3

Загалом в бібліотеці панує приязна атмосфера. Оксана Шаран розповідає, що користувачі приходять сюди не тільки прочитати книгу, а й поділитися наболілим.

«У нас є користувачі, які приходять постійно в один і той же день. Вони знають всіх працівників і діляться з нами своїми переживаннями та радістю. Тож бібліотекар відіграє також функцію порадника і психолога. Треба вміти вислухати людину, щоб вона пішла з бібліотеки з хорошим настроєм. Ми цінуємо постійних читачів і вони люблять нас. Завжди приходять з усмішкою, вітають на свята, деколи пригощають смачненьким. Ми теж влаштовуємо різні акції для постійних читачів, солодкі столи»,- каже біліотекар.

Оксана Шаран пояснює, що бібліотекар - це професія, яка розвиває інтелект, пам’ять, сприяє виробленню доброти, ввічливості, доброзичливості, вмінню спілкуватися з різними людьми.

«Сьогодні бути бібліотекарем це модно. Бібліотеки перетворились на культурно-інформаційні центри. Колись професія бібліотекаря не була популярна. Всі уявляли літню жіночку в окулярах, яка сидить десь у кутку серед пилюки у сірому приміщенні. Як бачите у нас яскраві, комфортні приміщення і активні бібліотекарі. Професія бібліотекаря стала престижною, адже ти спілкуєшся і співпрацюєш з відомими людьми, допомагаєш користувачам. Ця професія дає змогу і працювати і вчитися і самореалізовуватись . Тому ставайте бібліотекарями», - підсумовує жінка.

5

6

7

8

9

10

11