Logo
7 Травня 2021, 12:01

Коли в Україні почнуть щепити людей другими дозами вакцини. Ляшко назвав терміни

В Україні з 9 травня почнуть щепити населення другою дозою вакцин, які наразі є в наявності. Зокрема препаратами CoronaVac, Covishield та Comirnaty.

"Хотів би сьогодні озвучити терміни, коли почнеться друге щеплення по кожній із вакцин. Зокрема, для Covishield, який почали використовувати 24 лютого, інтервал між першим і другим щепленням 12 тижнів. Тому друге щеплення має розпочатися 19 травня", — повідомив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко. Інформує Суспільне.

Він зазначив, що щеплення вакциною CoronaVac розпочалося 13 квітня, а оскільки інтервал між дозами становить 28 днів, друге щеплення має початись 11 травня. Для вакцини Comirnaty інтервал між дозами становить 3 тижні, друге щеплення має початись уже 9 травня.

Отже, вакцинація розпочнеться:

Covishield — 19 травня;
CoronaVac — 11 травня;
Comirnaty (Pfizer) — 9 травня.
Ляшко нагадав, що для отримання щеплення від коронавірусу наявність декларації із сімейним лікарем не є обов'язковою.

"Для того, щоб вакцинуватися від COVID-19, передусім потрібно бажання людини і наявність вакцини в кабінеті щеплення", — додав він.

Головний санітарний лікар також розповів, що відповідно до алгоритмів Міністерства охорони здоров'я, для того, щоб вакцинуватися, потрібно внести дані людини в електронну систему охорони здоров'я. Тобто, якщо в охочого вакцинуватися вже підписана декларація із сімейним лікарем, то дані такої людини вже є в системі. Якщо декларація відсутня, то на вакцинацію з собою необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код, щоб лікар міг внести дані до системи.