Logo
6 Травня 2020, 16:57
Теги: транспорт

Коли запрацює громадський транспорт: пояснення Шмигаля та Ляшка

Кабінет Міністрів України планує поступово відновлювати нормальну роботу громадського транспорту під час поступового виходу з карантину.

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що передовсім кількість одиниць транспорту планують збільшити, щоб мінімізувати контакти людей.

Відновлення роботи транспорту – це буде спільна відповідальність центральної та місцевої влади, наголосив Шмигаль 6 травня під час засідання Кабміну. Про це повідомляє 24 канал.

Особливо у великих містах високий ризик, що одразу сотні людей зможуть таким чином заразитися. Усі розуміють, що так, як зараз ходить транспорт, треба збільшувати його кількість з 11 травня, щоб люди могли добиратися до місць роботи,
– зазначив глава уряду.

За його словами, кожне місто повинно розумно підійти до відновлення роботи громадського транспорту.

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, що спершу роботу відновить міжміський громадський транспорт, а в подальшому міжобласний транспорт.

Ми усвідомлюємо, що реальність змінюється і необхідно буде дотримуватись тотального масочного режиму, – додав він.

Коли транспорт запустять, то буде працювати така схема:

в автобусах і маршрутках мають бути пасажири тільки на місцях для сидіння;
якщо людей заходить більше – водій несе за це відповідальність та може отримати штраф.
"Щодо приміських електричок. Там ми можемо змінити логістику, щоб контролери перевіряли наявність маски. Відтепер маска плюс квиток будуть надавати право на проїзд", – заявив міністр. 

Водночас масковий режим у транспорті буде збережено як мінімум до кінця року.

Коли громадський транспорт відновить роботу

Громадський транспорт може почати роботу після травневих свят. 

За словами Криклія, з областями, де рекордна кількість хворих на коронавірус, сполучення буде відновлюватись в останню чергу і тільки тоді, коли там почне спадати динаміка захворювання.

Загалом транспорт відновлюватиме роботу поетапно. У випадку, якщо МОЗ фіксуватиме погіршення ситуації з інфікуванням коронавірусу, транспорт можуть знову призупинити.

У червні можливо будемо відновлювати сполучення між містами, може якісь напрямки потягів "Інтерсіті",
– розповів він. 

Раніше Владислав Криклій в ефірі на 24 каналі пояснив, що фактично у травні в Україні буде пік захворюваності, тому нам необхідно пройти цей період. Лише після цього роботу транспорту будуть відновлювати – це може відбутися у червні.