Logo
29 Грудня 2020, 12:50
Теги: коляда

Коляда на Майзлях: чим вражатиме франківців ХІІ Міжнародний Різдвяний фестиваль

З 8 по 10 січня в Івано-Франківську в храмі Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ відбуватиметься ХІІ Міжнародний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях».

Про всі деталі, які очікують глядачів на ці три дні розповіли під час пресконференції, пише Типовий Франківськ.

"Коляда на Майзлях став певним проєктом, який щороку вимагає певних зусиль та фантазій. Коляда росте в різних форматах. Цього року було питання чи продовжувати фестиваль, адже багато різних світових подій скасовувалися через карантин. Ми знайшли золоту середину. Оптимальний варіант - онлайн концерти переплетені разом із місцевим колективами, які виступатимуть наживо. Велику кількість концертів учасники будуть вести із закордону в онлайн-трансляції. Коляда - те, що виражає душу людини. Якщо душа здорова і тіло наше здорове",- каже отець Артемій Новіцький.

Метою фестивалю є відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвиток духовного вокально-хорового мистецтва; обмін творчими досягненнями мистецьких колективів. Ключовою ідею буде те, що українці колядують по цілому світу.

"Незважаючи на корективи 2020 року, було багато заяв на участь в Коляді на Майзлях. Цьогоріч, буде досить багато місцевих колективів, які прийматимуть участь в нашому фестивалі. Міська влада взяла на себе частину технічних організацій. Трансляція відбуватиметься в цілому світі. Коляда це, так би мовити - зцілення. Вперше участь у нас прийматимуть учасники з Ізраїлю. В центрі міста на великому екрані транслюватимуть всі виступи ", - говорить директор Департаменту культури Надія Загурська.

Загурська додає, що будуть почесні гості -  "Шпилясті Кобзарі", "Мала Хорея Козацька" з Тарасом Компаніченком.

Учасниками фестивалю будуть аматорські та професійні хорові колективи (мішані, однорідні та дитячі), солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи міста, області та України. Також будуть учасники з Польщі, Німеччини, Бразилії, Канада, Ізраїлю та США.

Додамо, Концертні виступи учасників та гостей ХІІ Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях” відбуватимуться у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ 9 січня о 18.00, а закриття фестивалю та гала-концерт відбудеться 10 січня 2021 року о 16.00 годині. Також кількість днів святкування коляди зменшилося до 3 днів.

Однак через карантинні обмеження фестиваль більшою мірою проходитиме онлайн.

Деталі подій за посиланням: http://ugcc.if.ua/novyny/5655-stala-vidoma-povna-prohrama-khi-festyvaliu-koliada-na-maizliakh.html