Сьогодні, 14 травня в Прикарпатському клінічному онкоцентрі відкрили відділення гормонозалежних пухлин.
За словами генерального директора онкоцентру Володимира Романчука - це відділення – принципово новий крок у діагностичній та лікувальній допомозі хворим на злоякісні новоутворення молочної залози та жіночих статевих органів, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Ідея створити саме таке відділення з’явилась у наших лікарів ще у 2019 році після стажувань у клініках Ізраїля, Німеччини та країн Прибалтики. Адже, майже 40% з усіх онкопатологій припадає саме на злоякісні новоутворення молочної залози та жіночих статевих органів. Лікування у нас безплатне, ми на 95% забезпечуємо пацієнтів ліками за пакетом. Варто зауважити, що карантин дуже негативно вплинув на нашу роботу, адже пацієнти не могли нормально добратися, пройти діагностику. Тож зараз кількість запущених випадків значно більша. В нас сьогодні 219 хворих на 230 ліжок. Ми практично заповнені", - каже Романчук.
Приміщення нового відділення займає ціле крило на другому поверсі Прикарпатського клінічного онкоцентру та розраховане на 45 ліжок. Тут зробили ремонт коридорів, палат, санітарних приміщень, оглядових кабінетів. Відділення обладнали всім необхідним для проведення лікування та догляду за пацієнтами різного рівня складності.
Як розповіла завідувачка відділення Аліна Андріїв, рак молочної залози посідає перше місце серед усіх онкологічних захворювань, а онкогінекологічна патологія йде відразу за ним.
"Це патології, які виходять одна з одної. Ми об'єднали, щоб проводити великі комбіновані оперативні втручання, щоб полегшити реабілітацію хворих. В нас у відділенні є також кілька пацієнтів-чоловіків з патологією молочної залози. Ми намагалися створити теплу лікарню, комфортну для пацієнта. Зробили все максимально естетично, щоб пацієнтки, які зіткнулися з таким діагнозом, моли почувати себе комфортно. Але покращення умов є тільки одним з компонентів. На нашій базі працюють висококваліфіковані лікарі, які володіють сучасною технікою оперативного втручання. Також ми забезпечені всім необхідним обладнанням та апаратурою. Тож ми це все згенерували в одне відділення", - каже завідувачка.
Палати розраховані на 2-3 пацієнти (раніше було по 6 пацієнток), є окремі покращеного перебування та для пільгових категорій, облаштовані зони для відпочинку пацієнтів та персоналу. На базі відділення працює кабінет фізичної та психологічної реабілітації.
"Ми намагаємося скоротити перебування в лікарні завдяки новим технологіям оперативного втручання. Дуже багато ми оперуємо лапароскопічно. Якщо колись після операції людину тримали два тижні, то зараз 2-4 дні і пацієнтка йде додому", - каже лікарка.
Пацієнтки також задоволені новим виглядом палат.
"Вперше я сюди потрапила в червні минулого року. Цього року я знову тут і відчула дуже велику різницю. Цей ремонт дозволяє відчути себе значно комфортніше, як вдома. телевізори працюють, ліжка дуже зручні. Навіть зовнішній вигляд палат дає позитивний емоційний заряд і ти вже не така пригнічена. В старих "радянських" палатах тільки від їх вигляду ставало гірше. Мені вчора зробили операцію. І операція і лікування безплатне", - каже долинянка Наталя Пилипів-Крин.
Своєю чергою інша пацієнтка, Вікторія Васютин з Болехова, порівняла нові палати з санаторієм чи пансіонатом.
"Я поступила сюди 12 травня. Вчора провели операцію. Все пройшло успішно, почуваюся добре і сьогодні вже можу йти додому, тільки приходити на перев'язки. Я дуже всім задоволена і умовами і відношенням. Палати навіть не виглядають на лікарняні, швидше на санаторій чи пансіонат. Дуже чисто і комфортно", - каже жінка.