Logo
14 Травня 2015, 22:21

Комісія з питань законності вирішила, що мер Франківська «паскудно поводиться»

Вчора, 13 травня, відбулося засідання комісії з питань законності міської ради.

комісія

В її ході розглянули заяву депутата міської ради Ярослава Бачкура стосовно неетичної поведінки міського голови Віктора Анушкевичуса, пише Галка.

Як відомо, 31 березня Бачкур виголосив заяву про систематичне порушення регламенту та елементарне порушення норм етики очільником міста. Тоді він пропонував відсторонити Анушкевичуса від головування до кінця каденції.

Мовляв Анушкевичус використовує оригінальний стиль поведінки і головування, який Бачкур назвав “паскудною поведінкою”.

“Головуючий постійно перебиває депутатів, через особисті враження, дає оцінку одягу депутатів, як вони сидять, маніпулює наданням слова депутата, чомусь коментує її….Це є виробнича нарада перед прибиральниками. Він нас не має ні з чим”, – порівняв поведінку мера під час сесій Бачкур.

Загалом, каже скаржник, під час сесій мер говорить близько 65% від її загального часу.

Слова Бачкура підтримав його однопартієць Василь Бойчук. Вказав, що мер свідомо, цинічно і систематично не виконує пункт регламенту про заборону коментування виступів обранців.

Бойчук запропонував відсторонити Анушкевичуса від головування хоча би один раз, аби мер зрозумів, що його нахабна поведінка може бути покараною.

Натомість депутат міської ради Сергій Борзов наголосив, що мер, порушуючи закони і регламент ради, також не скликає як мінімум раз у місяць засідання міської ради. Через це не розглядаються важливі земельні питання громадян.

В підсумку комісія пропонуватиме вже 19 травня змінити регламент міської ради, аби змогти відсторонити мера від головування в разі його негідної поведінки.

Також міська рада планує визнати поведінку мера як таку, що порушує регламент і вказати йому на непримустимість порушень етичних норм.