Logo
7 Березня 2024, 15:18

Комітет Європарламенту схвалив продовження на рік безмитної торгівлі з Україною

Комітет із питань міжнародної торгівлі Європарламенту схвалив продовження ще на один рік безмитного доступу для українських і молдовських виробників продуктів на ринки Європейського союзу, йдеться в повідомленні на сайті Європейського парламенту.

На засіданні 7 березня євродепутати схвалили пропозицію про продовження тимчасового призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року, «щоб підтримати Україну в умовах триваючої загарбницької війни Росії проти країни».

Рішення підтримали 26 депутатів, десять були проти, один утримався.

Вказано, що законодавство уповноважує Комісію вживати швидких дій і запроваджувати будь-які необхідні заходи, у разі значних збоїв на ринку ЄС через український імпорт.

«Угода також передбачає екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць і цукру, тобто якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022 і 2023 років, мита будуть знову введені», — йдеться в повідомленні.

Окремим голосуванням євродепутати призупинили всі мита на імпорт з Молдови ще на один рік.

Рішення ще має підтримати Європарламент на пленарному засіданні перед остаточним схваленням від урядів ЄС, більшість з яких уже підтримали його. Голосування очікують наступного тижня.

 

 

Фото з відкритих джерел