Logo
8 Серпня 2022, 16:00

Конгрес США наполягає надати росії статус країни-спонсорки тероризму якнайшвидше і тисне на Байдена

Наразі у переліку визнаних Штатами спонсорів тероризму 4 держави - Північна Корея, Іран, Куба та Сирія. Потрапити у їхню компанію для Росії буде не лише черговим моральним приниженням.

Визнати Росію державою-спонсоркою тероризму до того, як окупанти спробують провести фейкові референдуми та анексувати нові українські території, від президента Джо Байдена вимагають члени Конгресу з обох партій. Це матиме не лише символічний сенс - таврування агресора і сигнал усьому світу про непохитність США у підтримці України, але й ускладнить економічне становище Росії.

Схоже, це єдине питання, яке об‘єднує і демократів, і республіканців у Конгресі, особливо на тлі тотальної роз’єднаності перед проміжними виборами. Визнати Росію державою-спонсоркою тероризму, водночас зробити це до того, як окупанти спробують провести фейкові референдуми для приєднання тимчасово окупованих українських територій. Про це напередодні в ефірі американського телеканалу CNN заявили сенатори від обох партій: демократ Річард Блументаль і республіканець Ліндсі Грем.

Вони обоє були у Києві вже під час повномасштабного вторгнення, і за їхніми словами про такий крок просив їх президент Володимир Зеленський. Слова сенаторів - ще одна непряма ознака конфлікту із адміністрацією Байдена із цього питання. Адже американська адміністрація та партнери наразі не хочуть остаточно рубати зв’язок із Росією. Тому Державний департамент згідно із американським законодавством має ухвалити  відповідне  рішення. Але сенатори готові зробити це самі і закликають Байдена підтримати їх.

«Я гадаю, адміністрація має випередити цей ганебний референдум, який Росія збирається провести на початку вересня, визнавши Росію спонсоркою тероризму. Ми нещодавно були в Україні і не лише зустрічалися з президентом Володимиром Зеленським, який переймається цією ідеєю - визнання Росії спонсоркою тероризму. Ми також були в Бучі та Ірпені: масові поховання, звірства, геноцид - ось що це. І продовженням геноциду є проведення референдуму на окупованих територіях. І я вважаю, що адміністрація має сказати Росії «ми робимо вас парією, як Іран і Кубу», - заявив сенатор від Демократичної партії Річард Блументаль.

«Я закликаю адміністрацію діяти негайно - до того, як вони анексували ще щось на Сході. Випередьте їх і позначте путінську Росію статусом терористичної держави. Це буде повідомлення для усього світу - ми не забуваємо і не прощаємо. Ми збираємося надати ще більше зброї і грошей наступного року», - переконує сенатор від Республіканськоі партії Ліндсі Грем.

 

 

 

Фото з відкритих джерел