Logo
12 Жовтня 2020, 11:53

Коронавірус може прожити на екрані телефона 28 днів – дослідження

Нове дослідження австралійських вчених показало, що коронавірус може жити на твердих поверхнях, наприклад, на екрані гаджета або банкнотах, 28 днів. Проте панікувати не варто – здебільшого вірус передається повітрям.

Дослідження провели науковці національного наукового агентства Австралії CSIRO, передає Громадське.

Вони встановили, що коронавірус живе на твердих поверхнях і залишається заразним довше, ніж вважалося – до 28 днів. Але у дослідження є багато «але», за що його автори вже отримали багато критики.

Працювали вчені у лабораторних умовах, використовуючи такі поверхні – скло, нержавіючу сталь, полімерні та паперові банкноти, бавовняну тканину. Жив вірус за температури 20 градусів за Цельсієм, що приблизно відповідає кімнатній температурі. За таких умов коронавірус жив 28 днів, а вірус грипу, для порівняння, – 17.

Один з головних моментів – дослідження проходило у темряві, бо ультрафіолетове світло вбиває вірус.

Критику автори дослідження отримали не тільки за пункт про темряву, а й за те, що вони викликають «непотрібний страх» у людей, пише BBC.

Про це зокрема заявив професор Рон Еклс, екс-директор Центру простуди при Кардіффському університеті. Він наголосив, що люди заражають одне одного через мокротиння, яке ми виділяємо при кашлі та чханні, а дослідження австралійських вчених це не враховувало, вони не використовували цей слиз людини.

«Мокротиння — вороже середовище для вірусів, бо воно містить багато білих клітин, які виробляють ферменти для знищення вірусів, а також можуть містити антитіла та інші хімічні речовини для нейтралізації вірусів», — сказав професор.

Також видання додає, що минулого тижня професор медицини Каліфорнійського університету Моніка Ганді заявила, що коронавірус не передається через поверхні.

«Зараз ми знаємо, що причина розповсюдження — не в доторках до поверхонь і не в наших очах. Це відбувається через близькість з кимось, хто вивергає вірус з рота та носу», — сказала вона.