Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали "Кока".
"Сучасна старовина" – так свої роботи описує Микола Стринадюк: "Пошук мене завів десь далеко. Я експериментую з інакшими речами. Трошки сучасного, трошки гуцульського. Воно на таких змішаних техніках добре звучить".
Родинну справу продовжує й син Богдан Стринадюк. Різьбить різні вироби, здебільшого дрібні. Спочатку робить заготовку та малює на ній орнамент. Потім починає різьбити.
"Орнаменти переважно вже всі в голові сидять ще з дитинства. А так щось десь побачив, щось природа сама підказує, що робити", - розповів різбяр Богдан Стринадюк.
Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.
"Канонічна ікона має духовну базу, значення для людей, церкви. На Гуцульщині, мало хто в хаті мав ікони. Це була церковна річ. Звертались до народних майстрів, які малювали отакі речі. Вони були дешевшими та ближчими до людей.Тут використані чисті кольори, яскраві такі. Вони вільні", - каже мисткиня Ольга Стринадюк.
Деталі у сюжеті Суспільного.