Logo

Коване "Крісло бургомістра" - нова атракція Івано-Франківського Палацу Потоцьких

В Івано-Франківську з’явилася нова туристична атракція.

Напередодні Дня народження обласного центру Прикарпаття, на території колишнього Палацу Потоцьких було урочисто, під звуки класичної музики від струнного октету “Quattro Corde”, відкрито ковану інсталяцію «Крісло бургомістра». Це такий собі подарунок іванофранківських ковалів рідному місту на його 359-річчя.

Як повідомили у комунальному підприємстві «Простір інноваційних кремацій «Палац», яке опікується колишнім родинним гніздом магнатів-засновників міста, роботи щодо створення нової атракції було розпочато ще торік восени, коли на фестивалі «Культурне розмаїття» іванофранківські ковалі викували металевий контур бастіонів ідеального міста-фортеці Станіславова. Тепер же композицію доповнили власне кріслом, у якому кожен може відчути себе бургомістром. Відчути, щоправда, не означає стати бургомістром. Принаймні про це говорить напис «Крісло бургомістра не робить із вас бургомістра», що, - поділились секретом автори, - являється людині лише тоді, коли вона сяде на крісло, і лише людям худорлявої статури.

«Ще одну фотозону бачить у новій атракції Івано-Франківській міський голова Руслан Марцінків. «Тепер це буде ще одна атракція на території Палацу, яка залишиться для міста та доповнить своєю унікальністю! Впевнений, що буде багато охочих зробити фото на пам'ять та відчути себе бургомістром! Дякую ковалям та усім, хто долучився!», - прокоментував міський голова відкриття інсталяції.

Виступаючи на церемонії відкриття, він зауважив, що Палац Потоцьких є серцем Івано-Франківська, де «важливо, аби все робилося правильно не лише в художньому, але і в архітектурному плані». «Я радий, що тут реалізуються хороші, креативні ідеї. Думаю, що на цьому кріслі сидітимуть і майбутні бургомістри, бо ніхто не народився вічним на посаді – усі змінюються. Але є речі, які залишаються. Дякую нашим ковалям за такі унікальності», – зазначив мер.

У свою чергу присутній на урочистостях директор Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк, нагадав, що, крім «Крісла бургомістра» на торішньому фестивалі «Культурне розмаїття» народилася ще одна цікава ідея і незабаром її буде втілено в життя. Йдеться про інтерактивний «Музей зброї», що його буде відкрито на базі корпусу «Ж» Палацу Потоцьких і який «стане першою інфраструктурною інвестицією в палац і цікавинкою, яка буде приваблювати не лише містян, але й туристів».

 

Фото: КП "Простір інноваційних креацій "Палац" та з допису Руслана Марцінківа у фейсбуці