Logo
1 Серпня 2019, 10:09

Крадіжки, водії під наркотиками: Івано-Франківській апеляційний суд розповів про роботу за півроку

Сьогодні, 1 серпня Івано-Франківський Апеляційний суд підсумував свою роботу за перше півріччя.

За півроку на розгляді перебувало 43 661 судових матеріалів та справ, з яких 3640 судових матеріалів та справ апеляційного суду, пише Типовий Франківськ.

"Громадкість повинанна знати, що суди працюють. За півріччя при роботі 10 суддів розгляд проводився інтенсивно. Немало було зверненнь щодо захисту права на житло",- зазначив секретар судової палати з розгляду цивільних справ Матківський Роман.

В порівнянні з минулим роком кількість справ, що перебували на розгляді в суді зменшились. Зокрема, у першому півріччі 2018 року на розгляді перебувало 4041 судових матеріалів та справ, що на 9,92% більше ща аналізований період.

Судом закінчено провадження у 3322 справах усіх категорій.

Найбільше з злочинів у суді - крадіжки, грабунки.

"Якщо брати по районах, то злочини не є важкі. Наприклад, пиятика вкрав курку. Це не є великий грабунок, але це рахується, як проникнення до приватної власності. І судити такого не є припустимим. Позбавляти його волі на три роки за вкрадену курку, не є велика справа. Але так прописано, мала крадіжка. Хотів би, щоб такі справи інакше розглядались", - каже секркетар судової палати з кримінальних справ Богдан Кукурудз.

Та додає, що СІЗО уже тріщить від кількості підсудних. 

В Івано-Франківській області покращилось складння протоклів щодо водіїв у стані алкогольного сп'яніння.

"Зараз спала напруга, суди менше закривають такя справи. Збільшується справи, де особи керують у наркотичному стані. Уже є 15% по ст.130 у станні алкогольного й наркотичного сп'яніння",- зазначає Кукурудз.