Logo
21 Червня 2015, 20:15

Круїз по Дністровському каньйону, або Відкрий для себе унікальну красу української природи (ФОТО, ВІДЕО)

Познайомитися з надзвичайно красивою українською природою, сплавившись по Дністровському каньйону на унікальному кораблі «Юрій», відтепер можна в Івано-Франківській області.

Відкриття першого порту на Дністрі, який розташований в селі Раковець Городенківського району, заплановано на 4 липня, проте порт уже повноцінно функціонує. Тут знаходять відпочинок та ночівлю екстремали, які сплавляються по Дністрі на плотах. Але найголовніше – порт є домівкою для унікального у світі корабля, який може ходити по мілині.

3

Дністровський каньйон

Дністровський каньйон – це справжній рай для мандрівників, він визнаний одним із 7 чудес України.  Круті порослі лісом береги, виходи червоної породи, луки, що потопають в ароматах трав, струмки, що зриваються шиплячими водоспадами, руїни фортець – все це відпочинок на березі Дністра.

Він утворений річкою Дністер, яка бере початок з маленького струмка біля підніжжя гори Розлуч у Львівській області. Згодом цей маленький струмок вбирає приблизно 400 великих і маленьких річок, стає великою судноплавною рікою і в Одеській області вливає свої води у Дністровський лиман.

Недалеко від Дністра знаходиться один із найбільших та найкрасивіших водоспадів України – Червоногородський (Джуринський), вода в якому падає із 17-метрової висоти. Навколо нього скелі з червоноколірних пісковиків. Каньйон вражає своїми масштабами, красою і величчю. Посеред каньйону високий пагорб, на вершині якого, наче з казки, постають в усій красі залишки замку ХVІІ ст.

Дністровський каньйон охоплює в собі не тільки пам’ятки природи, але й  історичні пам'ятники (замки, монастирі, церкови, костели,) на берегах Дністра історичних пам’яток не менше, ніж на інших європейських ріках.  На особливу увагу заслуговують такі об’єкти, як церква Успіння Пресвятої Богородиці (1785 р.),  костел (кінець 18 ст.) у с. Коропець Монастириського р-ну; церква св. Михаїла (1772 р.) у смт. Мельниця-Подільська, дерев’яна Богоявленська церква (1763 р.) в с. Іване-Пусте., фортеця Трійці (1692 р.) у с. Окопи Борщівського р-ну. Саме тому, відпочинок на березі Дністра серед такої краси та величності принесе масу задоволення та нових приємних вражень.

2

Корабель «Юрій»

Побачити незвідану красу та неповторність Дністровського каньйону та насолодитися комфортним відпочинком на природі -  це все Дністер-круїз сплави по Дністру на кораблі «Юрій».

«Ми хотіли купити корабель, але не знайшли ніде у світі аналогів корабля, який би зміг ходити, навіть, по мілині. Тому вирішили спроектувати судно самостійно. Корабель «Юрій» є новим запатентованим унікальним кораблем з плоским дном, гребним колесом та осадкою у 20 см», - розповів керівник туроператора "П`ята стихія" Володимир Мазур . Автор корабля Юрій Шпіцер, отримав почесні  дипломи від Б. Є. Патона, як український винахідник та громадський діяч за вагомий внесок в економіку України та за особистий внесок у розвиток та розбудову громадянського суспільства України.

Судно «Юрій» - є унікальним українським проектом, зробленим саме для потреб мілководдя. Аналогів судна немає не тільки в Україні, але й у світі. Секрет у тому, що хід корабля здійснює гребне колесо, яке дозволяє проходити там, де мілина 30 сантиметрів.

Над авторським проектом українські конструктори працювали близько 4-х років. Спроектований спеціально для річкових мандрівок, 12-тонний двопалубний корабель, довжиною  14 метрів та шириною 5 метрів 60 сантиметрів   – завдяки гребному колесу здатне проходити мілину в 30 сантиметрів.

Корабель «Юрій» - це унікальний плаваючий готель-ресторан, де створені всі умови для комфортного відпочинку. Пасажиромісткість корабля – 10 чоловік, та екіпаж: капітан, матрос та кок. На верхній палубі: «капітанська» та затишна «тераса», а на  нижній: три спальні каюти, дві з них чотиримісні, та одна – двохмістна, кухня, туалет та душ.

1

Порт «Раковець»

Дністровський каньйон вже давно є улюбленим місцем відпочинку любителів сплавляння по річках. Але, на жаль, до цього часу, на Дністрі не було створено відповідних умов для того, щоб мандрівники могли причалити до берега і повноцінно відпочити. Будь-які спроби зробити щось схоже на порт дотепер зазнавали невдачі.

Але відтепер перший порт на Дністрі, який розташований в селі Раковець городенківського району Івано-Франківської області, розпочав своє успішне функціонування. Все це відбулося за сприяння туроператора «П`ята стихія», якому належить корабель «Юрій».

«Корабель вимагав відповідного обслуговування: пальне, вода, продукти, прання білизни і т.д. Порт виник спочатку для того, щоб обслуговувати корабель. Проте з часом, ми дійшли висновку, що на Дністровському каньйоні дуже багато любителів екстремального відпочинку, які сплавляються на плотах. Тому вирішили, що він стане надійним пристанищем і для цих мандрівників. В порті вони можуть розміститися, поїсти, купити всі необхідні речі, скористатися інтернетом чи підзарядити телефон. Крім того, в порті працює туалет та душ із гарячою водою. Це той варіант, коли ти маючи екстремальний відпочинок – маєш можливість скористатися всім необхідним», – розповідає керівник туроператора Володимир Мазур.

Він зазначає, що порт «Раковець» є повноцінно зреалізованим проектом, але, є потреба і в інших портах. можливо, що незабаром на Дністровському каньйоні з`являться ще кілька портів, схожих до  того, що вже функціонує.

5

Круїз по Дністру

Керівник порту «Раковець» Максим Нагорнюк розповідає, що сплави по Дністру на кораблі «Юрій» відбуваються вже третій сезон, а клієнтів на «Круїз по Дністру» все більше і більше.

«Ми сплавляємося вже третій сезон. У нас дуже багато відвідувачів, адже ми задовольняємо різноманітніші потреби наших клієнтів. На кораблі є вся необхідна інфраструктура. Він розрахований на 10 чоловік, все необхідне для комфортного відпочинку на кораблі є. Серед туристів переважають мандрівники  із Західних областей України та столиці. У цьому році перший раз корабель зійшов на воду 1 квітня разом із туристами із Києва. Падав сніг із дощем, але вони залишилися неймовірно задоволені поїздкою», – розповідає Максим Нагорнюк.

Тур по Дністру на кораблі «Юрій» включає в себе екскурсії та відвідування памяток архітектури, розташованих вздовж Дністровського каньйону. Розпочинається він із села Раковець, яке розташоване на правому березі річки Дністер. Тут  є Ракове́цький за́мок - пам'ятка архітектури національного значення, фортифікаційна споруда XVII століття.

Далі туристам пропонують екскурсію до водоспаду «Дівочі сльози» Водоспад - візитка Дністровського каньйону, який ще називають Монаршим водоспадом. Цей водоспад не схожий на жоден із водоспадів Західної України - невеликий струмочок, що упирається в урвище і стікає по вкритому мохом вапняному карнизу, через відсутність русла розбивається на безліч крапель, які розсипаються у повітрі, утворюючи грайливу водяну завісу.

Ще далі за течією можна потрапити в печеру монаха.  За словами жильців, село назвали в честь монаха який жив у тій печері і допомагав людям.

Далі по курсу – мальовниче село Уніж та сходження на червоні скелі, щоб зверху побачити мальовничий Дністровський каньйон.

Ще один замок, розташований біля Дністровського каньйону, який пропонують відвідати в рамках «Круїзу по Дністру», – Чернелицький замок. Це один зі 100 чудесних замків, фортець та палаців України.

Звичайно, для тих хто хоче спокійного відпочинку, без екскурсій, можливий і такий варіант. Можна просто порибалити з борту корабля, або спокійно насолоджуватися краєвидами Дністровського каньйону. Коштуватиме таке задоволення, разом із трьохразовим харчуванням та екскурсіями, 600 гривень з людини за добу. Крім добових є й одноденні тури, а також діє гнучка система знижок.

Детальнішу інформацію про «Круїз по Дністру» та контакти туроператора можна знайти на сайті «Пята стихія».

https://youtu.be/tJZr9KA1tUY капітан 7 8 16 колесо каюта каюта1 19 18 15 14 17 20