Сьогодні, 22 вересня історик, філософ, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак презентував свою книгу "Куди рухається світ", що є значною мірою продовженням його популярної книжки "Життя, смерть та інші неприємності".
Urban Space 100 ледве вмістив всіх охочих поспілкуватись з автором, переважну більшість аудиторії належала молоді, на котру більшою мірою й орієнтовані дослідження професора.
"Куди рухається світ" включає вибрані записи з блогів за 2010-2014 рр. в ній історик намагається дати відповіді на глобальні питання українців, але в світовому масштрабі, власне найголовніше,для молодого покоління, на думку Ярослава Грицака, це не боятись ставити перед собою ці питання, необхідно думати масштабно. Теперішнє молоде покоління вже має інші цінності, ніж попереднє, це показує феномен Майдану. Воно не визнає жодних лідерів, що продемонструвала Революція Гідності, найголовніше для молоді зараз - не піддатись спокусі емігрувати з України, не дати себе скорумпувати, а також стати політичною владою, яка матиме волю міняти державу.
Водночас воно має один з найвищих показників за рівнем вищої освіти, навіть якщо вона не досконала. Тобто є середнім класом, але не може себе зреалізувати і змінюватиме впродовж життя 30-40 місць роботи. Це навіть виокремлюється певним класом - прекаріатом.
"По суті - Ви є собаками, які ще не навчились гавкати. Хоча багато поколінь так і не домоглись цього здійснити. За 20-25 років ви матимете якусь владу в країні. Якщо це станеться, то це буде інша Україна. За набором цінностей ви є покоління, яке схоже до європейців. Україна має 20-25 років нормального коридору, допоки ви не постарієте. У цьому коридорі буде багато явищ, ще буде кинута не одна граната, але загалом русло нормальне», - звернувся науковець до молоді. ", - вважає Ярослав Грицак