Logo
28 Червня 2022, 18:01

Лідери G7 пропонують запровадити «стелю ціни» на російську нафту

Країни «Групи семи» (G7) пропонують іншим державам приєднатися до обмежень на імпорт російської нафти і нафтопродуктів і не транспортувати російську нафту, закуплену за ціною, вищою за певний максимум. Про це йдеться у підсумковому комюніке за підсумками саміту G7, який завершився у Німеччині.

Самі країни, що входять до G7 – США, Велика Британія, Японія, Канада, Франція, Німеччина й Італія – вже запровадили повне або часткове ембарго на російську нафту – у зв’язку з масштабним вторгненням Росії до України.

Вони, однак, вказують на те, що через зростання цін на світовому ринку Москва продовжує отримувати значні доходи від продажу палива. Тепер країни G7 розраховують домовитися з іншими державами про запровадження цінової «стелі» для закупівлі російської нафти. Поки що неясно, яким чином може бути введений такий механізм.

У підсумковій заяві також сказано, що країни «Групи семи» вивчать інші заходи, щоб «не дозволити Росії отримувати прибуток від військової агресії». Зокрема, йдеться про зниження залежності від російських технологій, що використовуються в ядерній енергетиці.

У комюніке також йдеться про необхідність поступової відмови від вуглеводневого палива, проте через екстраординарні обставини називаються допустимими нові інвестиції в газовий сектор. До 2035 року економіка країн G7, однак, повинна позбавитися залежності від вуглеводнів.

Окреме комюніке присвячене продовольчій безпеці, у тому числі у зв’язку з російською агресією в Україні. У заяві наголошується, що країни Заходу не запроваджуватимуть санкції проти продовольчого сектору, і вони не торкнуться імпорту продовольства з росії.

 

 

 

Фото з відкритих джерел