Logo
7 Листопада 2019, 17:50
Теги: довідка

Лікарняні онлайн: як оформлятимуть і коли запрацює нововведення

Медичні довідки – це зайва бюрократія і хабарі. Їх ніхто не перевіряє і вони не можуть бути гарантією того, що ви не захворієте.

Саме тому невдовзі кількість довідок, які держава вимагає від українців зменшиться ледь не удвічі. Над системою електронних лікарняних теж працюють: вона може запрацювати буквально за декілька місяців, пише Типовий Франківськ з посиланням на Канал 24.

Ініціатором такої ідеї є міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. Каже, розробляє проєкт спільно з Міністерством охорони здоров’я.

"В Україні є така проблема: існує дуже багато фейкових лікарняних. Ми хочемо запровадити таку електронну систему, згідно з якою, лікарі виписуватимуть вам лікарняний у кілька кліків і зможуть легко їх реєструвати",– наголосив він.

Міністр пояснює: таким чином і роботодавець, і держава зможуть перевіряти справжність цих лікарняних.

Пацієнтам теж буде зручніше: для того, щоб закрити лікарняний не треба буде знову йти у лікарню, це можна буде зробити онлайн. На думку Дубілета, з переходом на електронну форму – виграють абсолютно усі.

"Сподіваюсь, що система електронних лікарняних запрацює за декілька місяців у пілотному варіанті. Втім, це складний проєкт, він має одночасно запрацювати відразу у всіх лікарнях, як у державних, так і у приватних, але ми постараємось зробити це якнайшвидше",– додає міністр.

Спочатку проєкт запустять лише на первинній ланці, оскільки там є все необхідне обладнання. Окрім того, саме у "первинці" виписують 85% усіх лікарняних.

Водночас, Кабмін разом з експертами зараз переглядають усі медичні довідки – їх кількість невдовзі можуть скоротити ледь не удвічі.

"На жаль, дуже часто наша держава вимагає довідку не зрозуміло, з яких міркувань. Тобто ця довідка не призводить до того, що люди менше хворіють чи помирають. Окрім того, це зайвий бюрократичний тягар для громадян і навантаження для лікарень. З 200 – 300 ситуацій, у яких вимагають певну довідку, половину можна скасувати", – пояснює Дубілет.

Прикладом такої довідки може бути довідка в басейн.

"Це зайва бюрократія, зайві хабарі, і такі довідки нікого ні від чого не захищають. У країнах Заходу їх не вимагають і ми не можемо сказати, що ми більш захищені через те, що вона у нас є", – каже міністр.