Logo
30 Червня 2020, 17:28

Липневе подорожання тарифів: прикарпатці платитимуть за доставку газу на 10% більше

Регулятор знизив липневе подорожчання доставки з 20% до 8%, а потім підняв до 10% через прийдешнього подорожчання газу.

Національна комісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) внесла зміни до другого етапу подорожчання доставки газу. При цьому в день голосування був запропонований і затверджений документ з більш високими тарифами, ніж в оприлюдненому раніше на сайті відомства проект постанови.

В кінці минулого року, одночасно з поділом газових платіжок на дві – за споживання газу і його транспортування, НКРЕКУ було прийнято рішення про подорожчання транспортування газу на 46%. Щоб пом’якшити для населення перехід на нові тарифи, подорожчання було розбите на два етапи – з 1 січня (другий стовпець в інфографіку) та 1 липня (третій стовпець “План”). При цьому річне подорожчання мало становити в середньому 20%.

Але 3 червня НРКЕКУ вирішило переглянути липневе подорожчання газу в сторону зменшення, як свідчить офіційна формулювання, “з метою недопущення соціальної напруги серед населення”. Було затверджено і оприлюднено проект зниження подорожчання з 20% до 8% (4 стовпець “Проект”), який, однак, був переглянутий в день засідання, і 24 червня НКРЕКУ затвердила пакет документів з більш високими тарифами (5 стовпчик “з 1 липня” ).

Для абонентів АТ “Івано-Франківськгаз” тепер плата за доставку блакитного палива становитиме 1 гривню 36 копійок за один кубометр. Дотепер прикарпатці оплачували по 1 гривні 20 копійок.