Logo
28 Червня 2020, 17:25
Теги: Карпати

Перші лісові притулки на Прикарпатті

Перший гірський притулок у Карпатах з’явився на Гуцульщині у 1878 році.

Його облаштувало на полонині Ґаджина в Чорногорі Польське Товариство Татранське, інформує Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Проте першою українською спорудою рекреаційного призначення вважається притулок на полонині Плісце, що на Рожнятівщині. Його збудувало товариство «Плай» у 1935 році. Львівська управа УГКЦ надала в оренду землю, а товариство здійснювало утримання та догляд. Значну підтримку у відбудові надавала місцева громада під керівництвом лісівника Миколи Саєвича.

До початку ІІ світової війни на теренах Східних Карпат налічувалося 47 об’єктів для ночівлі.

Сьогодні тільки на території держлісфонду Івано-Франківської області лісових притулків більше ста. Найбільше туристичних прихистків у лісах Осмолодського, Делятинського, Верховинського, Вигодського та Брошнівського лісгоспів.

У гірських притулках для безпечного та комфортного перебування мандрівників, лісівники облаштовують місця для ночівлі, печі-буржуйки або плити на дровах. Дбають, аби у будинках завжди були дрова і товари першої необхідності.

Щороку Прикарпаття відвідує понад 2 мільйони туристів. У негоду або в темний час доби лісові притулки служать прихистком для туристів. А у час збору грибів та ягід стають у пригоді місцевим мешканцям.