Мирослава Чуйко та Анастасія Балан — студентки програми подвійних дипломів ІФНТУНГ — повернулися з літньої школи підприємництва та інновацій, що проходила на базі London South Bank University у Великобританії.
Вони стали першими з університету серед понад сімдесяти представників інших країн, які взяли участь у такій ініціативі.
Про незабутній практичний досвід учасниці школи розповіли інформаційному ресурсу Правді.іф., передає Типовий Франківськ.
Програму організували в межах міжнародного партнерства за напрямом «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики». Координатор освітньої програми — Мар’ян Слабінога — пояснює, що головна мета участі в школі сталася не тільки в набутті знань, а у «формуванні навичок, які виходять за рамки уявлення про інженерну освіту, але є її невід’ємною складовою — від командної роботи до глобального мислення».
« Ми працюємо з Лондонським університетом Південного Банку, в якій широка мережа партнерів по всьому світу. Це перший досвід для наших студентів у Великобританії, і ми вже плануємо наступні проекти», — каже Слабінога.
За його словами, ІФНТУНГ вже працює над новими міжнародними домовленостями. У планах — програма розширення в Німеччині, Польщі та інших країнах.
Варто зазначити, що транспортні витрати, а також витрати на участь у літній школі покривалися за рахунок грантових коштів у рамках ініціативи Twinning Ukraine, що дала початок та продовжила підтримку освітньої програми подвійних дипломів.
Бізнес-ідеї, реальні виклики та міжкультурне спілкування
Навчання тривало два тижні. Щоденно дівчата відвідували воркшопи, лекції та готували командні проєкти за двома основними напрямками:
-правовий
– підприємництво та інновації.
Мирослава Чуйко згадує:
«Щодня мали по 4–5 годин занять. Найважливішим був процес створення бізнес-ідеї. Нас поділили на команди, кожна з яких розробляла власний проєкт і складалась 5-6 учасників. Цікавим виявився і самий підхід поділу на команди: визначався характер учасника, а потім сформували робочі групи з різних представників цих чотирьох психотипів. Командою працювали над концепцією закріпленого проєкту, обговорювали макет з викладачами, отримували зворотний зв’язок і остаточно презентували проєкт перед жюрі. Це була справжня бізнес-симуляція».
Серед учасників були студенти з чотирьох континентів: Єгипту, Бразилії, Індії, Німеччини, Італії. Мирослава потрапила в команду, де кожен представляв іншу країну:
«Це дало можливість побачити, наскільки різним буває підхід до бізнесу у світі. Ми працювали над ідеєю застосунку для вирощування рослин удома — кожен вносив своє бачення, залежно від кліматичних умов країни».
Анастасія Балан також відзначає відкритість викладачів:
«Наш ментор Мудасар Ікбал щодня запрошував нових лекторів — переважно практиків, які вже реалізували власні стартапи. Вони розповідали про труднощі, ризики, провали — це був дуже чесний досвід. Потрібно віддати належне нашим керівникам: координатору відділу міжнародних зв’язків LSBU Софі да Сілва та представнику LSBU на програмі подвійних дипломів Раві (Равіндрану Сундарараджану) за постійну підтримку і допомогу».
Студенти отримали такі практичні навички, як:
створення застосунку та перевірка бізнес-гіпотез;
публічні виступи та презентації;
міжкультурна комунікація;
робота в команді та генерація інноваційних ідей.
Фінальним етапом школи став захист бізнес-ідей перед комісією з викладачів університету, які ставили реалістичні запитання, очікували пояснення їх вирішення та виявлення можливих ризиків. Це стало потужною перевіркою готовності втілювати ідеї у реальному житті. Оскільки працювали групи над різними практичними цікавими застосунками:
-планування дозвілля;
-ріст рослин, їх ідентифікація та умови розвитку;
-аналіз стану шкіри за фотографією тощо.
Переможці отримали нагороди, а всі учасники — сертифікати.
Учасниці високо оцінили організацію школи: чіткий розклад, злагоджена логістика, підтримка викладачів у будь-який момент, а також тепла атмосфера. Вони отримали символічні подарунки від організаторів і змогли легко інтегруватися в нове середовище.
«Мені найбільше запам’яталась атмосфера взаємодії. Незалежно від того, скільки ти спілкувався з викладачем — день чи тиждень — усі були готові допомогти», — резюмує Мирослава.
Окрім навчання, студентки мали можливість познайомитися з Лондоном. Він справив незабутнє враження на них. Велич міста, його культурне різноманіття, а також академічна свобода створили атмосферу, що надихає на саморозвиток.
«Хоч вже повернулися, думками ще досі в Лондоні. Дуже хочемо поїхати туди знову», — зізнаються Анастасія та Мирослава.
Погляд у майбутнє
Варто зазначити, що наразі в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу триває вступна кампанія на програму подвійних дипломів, в рамках якої відбувся візит до Лондона та участь українських студентів у літній школі. Фінансування навчання студентів британської частини відбуватиметься також, як і минулі роки, за рахунок грантових коштів. А щодо української сторони – буде можливість навчатись на бюджетних місцях.
«Такі літні школи — це не просто навчання. Це розширення горизонтів, зростання лідерського потенціалу й інтеграція у світову спільноту», — підсумовує координатор програми Мар’ян Слабінога.