Logo
4 Квітня 2024, 13:20

Литва передасть Україні обладнання для відновлення та ремонту теплоелектростанцій

Литва передасть енергообладнання для українських теплових електростанцій, щоб допомогти Україні справитися з наслідками останніх російських атак на енергосектор. Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс наголосив, що Литва готова підтримати Україну і передати устаткування, що допоможе провести відновлювальні та ремонтні роботи.

Зззначається, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків з компаній державного і приватного секторів.

"Під час візиту українські фахівці відвідають низку литовських енергетичних об’єктів для верифікації обладнання, яке згодом буде передано українському енергетичному сектору. Зокрема йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій, що є надзвичайно важливим для української енергетики, яка втратила через атаку ворога значний обсяг саме теплової генерації", - сказано у повідомленні.

Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що Литва вже надіслала Україні два потужні автотрансформатори та 72 вантажі з "іншим потрібним енергетичним обладнанням" загальною вагою понад 1300 тонн.

Водночас міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс заявив, що його країна розглядає можливість передачі ще одного потужного автотрансформатора.