Logo
10 Січня 2021, 18:42

Локдаун по-максимуму: на Прикарпатті вирішили закрити дитячі садочки

На Прикарпатті вирішили піти в повний локдаун. І навіть закрити дитячі садочки, хоча уряд у своїй постанові їх роботу дозволив. Таке рішення місцевої влади обурило і батьків, і вихователів.

Особливо останніх, адже їм ще і врізали зарплату, яку і так не виплачують. Тож люди вимагають від посадовців все скасувати, пишуть Подробиці.

Ця невеличка будівля - один із семи садочків Яблунівської ОТГ. Заклад розрахований на півсотні вихованців, але зараз тут їх майже вдвічі більше. Окрім ясельної групи та дошкільнят, ходять сюди й діти з особливим потребами. Серед них син пані Мар'яни.

Жінка каже, за час перебування тут - хлопчик почав краще розмовляти. Та з початку тижня з дитиною ніхто не займається. Бо садок закрили до кінця січня.

"Я переживаю, що моя дитина не буде ходити в садочок, тому що ми втрачаємо якийсь час, а час це дитячий розвиток. садочок це соціум, діти, мені садочок як нікому тут, мабуть, потрібен", - каже Мар'яна Манюк, мати вихованця дитячого садка.

У розпачі й пані Мирослава. Вони з чоловіком на державній роботі: вона медсестра, він працівник Держпродспоживслужби. Окрім садочка залишити трирічного сина більше ніде. Жінка вже кілька днів бере в лікарні відгули.

"Якщо враховувати, що з восьмого січня вводиться локдаун, він нас не стосується. Ми є всі на роботі. Кожен із наших батьків задіяний в таких сферах, де потрібно працювати. Дитину немає з ким залишити. я маю брати дитину зараз у лікарню", - жаліється мати вихованця дитячого садка Мирослава Рибчанська.

Директор дитсадка пояснює, закрити заклад на цілий місяць вирішило керівництво ОТГ. Повідомили їм про це електронною поштою напередодні нового року. Отримали і ще один так званий новорічний подарунок - зменшення із січня зарплати на третину. І це при тому, що за грудень грошей вони ще не отримали.

"От помічник вихователя він отримує три тисячі гривень заробітної плати. Ви собі уявити при цінах наших зараз на комуналку, і вони не отримали зараз ще за грудень. Ми звертали неодноразово я зверталася листами особисто приходила до начальника відділу освіти - у них немає коштів", - зазначила директор Яблунівського закладу дошкільної освіти "Писанка" Наталія Гнатищак.

На зарплатню виховательки Роксолани, а це чотири вісімсот, нині живе вся родина - п'ятирічний син і чоловік, який наразі не працює.

"Я добираюся на роботу кожного дня, мені потрібно проїхати п'ятнадцять кілометрів, мені потрібно гроші і на громадський транспорт, а він зараз ще хоче здорожчати. І я вже не маю за що їхати", - каже Вихователька садка Роксолана Вінтоняк.

Голова ОТГ пояснює: без зарплати нині не лише працівники дитсадка, а й техпрацівники школи, тобто всі ті, хто фінансується з місцевого бюджету. А в ньому - порожньо. І гроші раніше лютого не з'являться. І додають - закрити садок на січень їм рекомендувала Косівська райдержадміністрація у зв'язку із загальнодержавним локдауном.

"Заборонити відвідування здобувачами освіти закладів дошкільної освіти. Ви ж розумієте, що ми посилалися на певний документ, коли приймали рішення. і виплачувати стовідсотково заробітну плату коли люди йдуть на локдаун теж не зовсім правильно", - сказав голова Яблунівської ОТГ Юрій Коваль.

Вихователі кажуть, таке рішення незаконне. Адже Кабмін дозволив роботу дошкільних закладів під час локдауну. Разом із батьками працівники дитсадка прийшли до селищної ради вимагають дозволити працювати. Та сесія так і не відбулася - депутати її проігнорували.

Можете допомогти. - Ви ж бачите що немає кворуму, із 26 депутатів у нас зареєструвалося вісім. Завтра свят вечір, в кожного з депутатів має свої особисті справи.

"Чим керуємося - керуємося безпекою так нема спалаху, але зараз всі з'їжджаються додому, а діти це найбільший розносник цієї інфекції", - відзначив депутат Яблунівської ОТГ Олександр Явдошняк.

Таке пояснення депутатів вихователів обурило. Кажуть: будуть боротися далі - звертатимуться до урядовців.