Logo

Люди з різних куточків України об'єдналися на косівському фестивалі "Дні Карпатської культури"

Упродовж 6-7 липня місто Косів на Прикарпатті стало фестивальним центром. Тут відбуваються Дні Карпатської культури.

Інформацію про подію висвітлили в газеті Верховної Ради України "Голос України".

Захід організували Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати-Україна" та Косівська міська рада в рамках проекту "Світ карпатських розет - заходи зі збереження унікальності культури Карпат" за фінансової підтримки Європейського Союзу та Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

У перший день фестивалю відбулася презентація Косова. Краєзнавці розповіли про історію міста. Музичні гурти доповнили святкову атмосферу гуцульською мелодикою, а гості насолодилися демонстрацією традиційного народного одягу та скуштували страви косівської кухні. 

Привабили також традиційні гуцульські ремесла: не тільки майстер-класи з вибійки, писанкарства, ткацтва, художнього металу, обробки шкіри, ляльки-мотанки, але й розповіді про народні промисли Карпат. 

Увечері на місцевих мешканців та численних гостей чекав концерт за участі музичних гуртів сучасної та народної музики. Привернув увагу випал вогняної скульптури, що його провели учасники міжнародного пленеру керамістів "Золоте горно 2021".

"Ми з великим натхненням готувалися до цього свята, адже тут втілюємо наше головне бажання -- говорити про Карпати, показати їх багатогранність та надихнути інших на любов до унікальної культурної спадщини цього регіону",  - зазначила виконавча директорка Асоціації "Єврорегіон Карпати-Україна" під час урочистого відкриття фестивалю. 

Насиченим на події є й другий день фестивалю. Він розпочався з показу традиційного одягу та строю "Лудинє-Фамілія". Продовжили заходи в рамках міжнародного пленеру керамістів. 

На вечір у Косові запланована вистава "Гуцулка Ксеня" - постановка просто неба акторів Івано-Франківського національного академічного драматичного театру. 

"Радіємо, що Дні Карпатської культури об'єднують культурні проекти та людей з різних куточків країни, аби показати, що Карпати - це круто", -акцентує Галина Литвин директорка Асоціації "Єврорегіон Карпати-Україна".

123456789

Фото Асоціації "Єврорегіон Карпати-Україна"