Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій атомній електростанції відвідали охолоджувальні вежі станції, щоб оцінити наслідки пожежі, яка сталася 11 серпня.
Як йдеться в заяві МАГАТЕ, оприлюдненій ввечері 12 серпня, експертам не вдалося встановити точної причини пожежі, а залишків шин чи уламків дронів вони не знайшли.
За словами генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Ґроссі, на основі спостережень команда дійшла висновку, що малоймовірно, щоб першоджерело пожежі було біля основи градирні.
«Під час візиту команди до охолоджувальної вежі було встановлено, що пошкодження, швидше за все, було зосереджене у внутрішній частині башти на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно десяти метрів», – йдеться в повідомленні.
У МАГАТЕ зазначили, що команда попросила про доступ до рівня розподілу водяного сопла і до басейну холодної води, який є основою градирні, але під час сьогоднішнього огляду експертам не дали доступу до цих двох місць «із міркувань безпеки».
У МАГАТЕ підтвердили, що ядерна безпека станції загалом не постраждала, оскільки градирні зараз не експлуатуються, вони не потрібні як частина механізму охолодження реакторів, які перебувають у стані холодного зупину. Радіоактивних матеріалів біля градирень, розташованих приблизно за 1,5 кілометра від реакторних блоків ЗАЕС, немає.
«Поки що команда не змогла зробити остаточні висновки на основі отриманих даних і спостережень. МАГАТЕ продовжить свій загальний аналіз після додаткового огляду й доступу до рівня розподілу водяного сопла і басейну холодної води», – йдеться в заяві.