Logo
15 Лютого 2022, 18:32

Марія Януш, незважаючи на ваду рук, малює ікони та у всьому довіряє Богу

У Марії Януш є вроджена вада рук: через певні обставини на руці відсутня кістка, відсутній п’ятий палець та хребець у шийному відділі. Проте така фізична вада не стала для Марії перешкодою, щоб закінчити Львівську Академію Мистецтв і сьогодні займатись улюбленою справою – іконописанням.

«Я ще з четвертого класу пригадую, як завжди малювала із задоволенням. Мама розповідала, як важко мене було відірвати від цієї улюбленої справи. Часто я навіть не бажала йти гратись на вулицю, а сиділа та змальовувала з книжечок звіряток, природу. Якось у школі на уроці малювання вчителька дала нам завдання: намалювати портрет мами. Вчителька одразу звернула увагу на мою роботу та розповіла мамі про мої здібності до малювання», - розповідає Марічка.

 

2

Отож, без вагань, батьки записали дівчинку у художню школу до м. Бурштин, згодом – у м. Галич. А потім було навчання в Косівському інституті прикладного мистецтва на відділі монументально-декоративного живопису (розпис стін). А по завершенню 4 –го курсу, Марія поступає у Львівську Академію Мистецтв саме на кафедру, про яку мріяла: сакральне мистецтво.
По завершенню навчання, дівчина вирішує залишатись у Львові. Тут знаходить свою першу серйозну роботу - в художній майстерні. Вона одразу взялась малювати образи на замовлення.

«Та мене манив спокійний ритм мого Косова, де всіх знаєш, наче родину. Івано-Франківськ також місто з набагато спокійнішим способом життя. Отож я попрощалась з моїм роботодавцем та переїхала до Івано-Франківська», - продовжує розповідати іконописниця.

Після повернення до Франківська, Марічка продовжує малювати ікони на замовлення. Сама інколи дивується, звідки надходять замовлення, адже ніде не рекламує свою роботу.

А нещодавно в її житті сталась особлива подія – вона вийшла заміж. Марія розповідає, що з чоловіком мають однаковий погляд на речі та ті самі думки.

 

3

«Мої творчі плани прості – надалі довіряти Богові у всьому. Я знаю, вірю, що Він для мене вже приготував те, чого й не очікую. Навіть сьогоднішній день(від ред. день запису інтерв’ю) я не планувала. Але Господь організував його в чудесний спосіб», - завершує Марія.