Logo
25 Січня 2021, 12:55
Теги: ринок

Марцінків: Міськрада починає повернення продуктового ринку у власність міста

Питання про створення комунального підприємства «Муніципальні ринки» розглянуть на наступній сесії міської ради.

Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в онлайн ефірі, пише Курс.

За словами міського голови, цим рішення міська рада розпочинає процес повернення продуктового ринку на Дністровській, 5 у власність громади.

“Ринок повинен бути впорядкований, ринок – теж обличчя Івано-Франківська”, – сказав Марцінків.

ДОВІДКА:

Сьогодні власником землі і майнового комплексу на Дністровській, 5 є громада Івано-Франківська. Але як майно, так і земля під ринком до 31 грудня 2022 року перебувають в оренді ТОВ “Торговий сервіс”.

Наприкінці грудня 2017 року виконком Івано-Франківської міської ради прийняв рішення про внесення доповнень до “Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2015-2017 роки” та дозволив ТОВ “Торговий сервіс” приватизувати нежитлові приміщень на вул. Дністровська, 5 площею 1 612,8 кв. метрів. Однак сесія міської ради не підтверджувала рішення виконкому.

Процес приватизації не вдалося завершити через те, що засновник “Торгового сервісу” Ігор Халаменда втратив контроль над ринком.

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року представники ТОВ “Торговий сервіс” заявили про рейдерське захоплення. Засновником з 24 жовтня замість Ігоря Халаменди стала Тамара Казанцева, а фірму перереєстрували у Дніпрі. Новим керівником ТОВ “Торговий сервіс” став Олександр Туяхов. Сам Ігор Халаменда заявив, що відбулося силове захоплення фірми.

“Нові власники” ринку стверджували, що придбали компанію “Торговий сервіс” в Ігоря Халаменди і не розуміють претензій попереднього власника.

З того часу у реєстрах кілька разів мінялися засновники, керівники та юридична адреса ТОВ “Торговий сервіс”. 1 січня цього року Ігор Халаменда знову став кінцевим бенефіціарним власником “Торгового сервісу”, але фактичний контроль над ринком йому повернути не вдалося.

Він двічі намагався зайти в офіс “Торгового сервісу” – 16 листопада 2019 року та 24 червня минулого року. Однак офіс блокували десятки “спортсменів”, а поліцейські сказали, що не можуть забезпечити доступ до приміщення, оскільки сторона, яка зараз його займає, також наводить документи на право власності.

Зараз ринок контролюють люди, які називають себе представниками компанії “Марксмен Компані”, яка начебто орендує ринок у “Торгового сервісу”. Халаменда стверджує, що всі документи на оренду ринку, які є у “Марксмен Компані”, підроблені.

КУРС писав, що “Торговий сервіс” боргує місту за оренду – станом на листопад минулого року борг становив понад 1 млн грн. Також підприємство має 1,8 млн грн податкових боргів.