Усі стосунки існують та розвиваються по-різному, однак психологи вважають, що дійсно міцні взаємини мають багато спільного.
Тимчасові сварки, чесність та знайомство з родичами пари – хороші ознаки здорових відносин, пише The Daily Mail.
Експертка зі стосунків Трейсі Кокс, беручи за основу поради консультантів, лікарів та психологів, доводить, що здорові й довготривалі стосунки мають як мінімум 21 спільний елемент. Щоб визначити їх, Трейсі пропонує відповісти на кілька запитань.
1.Як би ви себе почували, якщо б ваші стосунки протягом усього життя розвивалися за сценарієм останніх 6 місяців?
Якщо ваша відповідь: "Я б викинувся (-лася) із найближчого вікна!", це точно поганий знак. Не варто перейматися, якщо перша думка, яка промайнула у вас в голові – "Ну, і добре!".
Це нормально міркувати про те, що секс з іншою людиною може додати нового у ваше життя, але якщо ви у міцних стосунках, наступною має з'явитися думка, що ніколи б насправді не зрадили своєму партнерові.
Любов – сильна, глибока та потужна емоція, яка базується на еротичних вподобаннях, основних інстинктах, історії, здоровій поведінці та привабливості. Коли людина подобається, ви приймаєте її особистість, поважаєте її риси характеру, хочете проводити з нею час. Для перевірки себе можна поставити ще одне запитання: "Якби ви не були у стосунках, вам би вдалося стати друзями?".
Варто визначитися, чи впевнені ви, що насправді подобається вашому партнеру, навіть якщо між собою не говорите про це.
Дуже важливо усвідомлювати, що сексуальне життя дійсно робить обох у парі щасливими.
Знаючи про дивакуваті звички, перепади настрою, напади втоми, про хропіння, гарній погані сторони – ви готові бути разом все життя? Якщо відповідь ствердна, пара на крок ближча до спільного щастя.
Фахівці вважають, що чим частіше ви думаєте про людину, коли не бачитеся, тим глибше ваше почуття.
Психологи вважають, що позитивна реакція – "активно-конструктивна" ("Це фантастично! Твоя важка робота – не даремна і я пишаюся тобою!") або "пасивно-конструктивна" (усмішка, обійми зі словами "Це чудові новини!").
Погана реакція – заздрість і зауваження: "Прекрасно. Тепер у тебе буде менше часу для мене" або спроба перетягнути ковдру на себе: "Дійсно? Мій бос сьогодні сказав, що мені добре вдалася презентація".
Якщо пара не має суперечок, хтось один боїться висловитися або вчинити супереч іншому. Але аргумент проти – якраз показник здорових стосунків, коли кожен може говорити вільно.
Ображатися на партнера ще кілька днів після сварки, тамувати в собі невисловлені претензії, робити так, щоб людина "платила" за скоєне – усе це повільно і впевнено руйнує стосунки.
Поцілунки, обійми, доторки – найважливіші показники зв'язку пари.
Звісно, кожен по-своєму розставляє пріоритети між родиною, роботою, друзями, але пари, які отримують справжнє задоволення від своїх взаємин, зазвичай ставлять їх на перше місце.
Здоровий показник, на думку американського професора психології Джона Готтмана – 5:1.Тобто потрібно пройти разом через 5 щасливих випадків після кожного поганого, щоб почуватися щасливим у стосунках.
Якщо хтось із друзів у вашій компанії починає глузувати з коханої людини, на чий бік ви стаєте? Коли стосунки дійсно сильні, природній інстинкт одразу сколихне вас захистити свого партнера.
Нічого не полегшує напругу під час сварки краще, ніж слово "вибач". Навіть якщо ви думаєте, що провина не ваша, можна сказати: "Мені прикро, що ти засмучуєшся". Ставати руки в боки й повчально сварити пальцем партнера – шлях до швидкого розлучення.
Ваші стосунки – змагання чи спроби зробити щасливим одне одного? Позиція "не поступатися й уперто стояти на своєму" нікуди не приведе жодного із партнерів.
Погане самопочуття, поганий сон, проблеми на роботі, турбота про батьків, сварка з друзями – існує дуже багато чинників, які легко псують настрій. Не приймати все на свій рахунок – найкращий вихід із ситуації.
Якими б фантастичними не були взаємини пари, жодна людина не може повністю і завжди задовольняти іншу. Щасливі пари розуміють це, тому мають друзів, хобі, спілкуюься з родиною, будують кар'єру.
Проводити кожну секунду разом, як і давати одне одному надто багато свободи – шляхи до руйнування взаємин.
Про це часто сперечаються, але пари, які називають пестливо одне одного і мають спільні жарти, ближчі.
Якщо вам не подобається родина коханої людини, можна влаштовувати скандали і сваритися, тільки щоб не спілкуватися із нею. А можна спробувати переконати себе, що зустрічі з родичами підуть на користь вашій парі і подивитися, чим це обернеться.
Джерело: УПЖ