Logo
5 Червня 2019, 12:35

Майки-кенгуру та крісла: у Франківську дитяча обласна лікарня отримала допомогу

Сьогодні, 5 червня в Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню передали крісла та майки-кенгуру у відділення недоношених дітей.

Зокрема, відділення отримало 11 крісел для мам, яким потрібно правильне сидяче положення для опіки дітей. До крісел також є спеціальні майки-кенгуру і брошури з інформацією про метод, пише Типовий Франківськ.

"У нас бракувало матеріальної підтримки щодо забезпечення матерів недоношених дітей. Цей спосіб комфортний для мами, є можливість відпочити та трохи розслабитись. Цей метод полегшить мамі рухи. Термін цього методу залежить від ваги дитини, або часу народження. Може бути від пів року до 2 місяць. На даний час є 22 мами з такими дітками",- розповідає завідувач відділення недоношених дітей Степанишин Ірина.

Загалом у Франківську народжується 400-500 дітей різного ступення недоношеності.

Одна із мам такого малюка каже, що це хороший та комфортний спосіб.

"Це значно полегшало для нас життя. Дитинка коли ми її прикладаємо відчуває одразу тепло і заспокоюється. Не вередує та спокійно спить собі",- каже мама 7 місячної дівчинки.

Метод кенгуру має переваги, він захищає від інфекцій, нормалізує тепло дітей, заспокоює та знеболює. Він є унікальним та ефективним технологічним простим способом порятунку життя недоношених малюків, для втілення якого необхідне зручне розташування мами в напівсидячому положенні.

"Ми психологічно хочемо допомгти мамам та матеріально,- каже Анна Ленів координатор Асоціації батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки".

Весною ГО “Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” в Івано-Франківську виграли грант від “Теплого Міста” для втілення “Методу Кенгуру” в відділення недоношених дітей. Загальна сума проекту становила 24 150 грн, 18 150 грн з яких покрило Тепле Місто.