Logo
27 Серпня 2019, 11:39

Медичне обладнання, автомобілі та ремонти: проблеми реформування медзакладів Прикарпаття

Про проблеми реформування закладів охорони здоров'я йшла мова під час наради у голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА.

Заступник директора департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Ірина Кобельська розповіла, що проходить автоматизація, в ході якої всі державні заклади переходять у статус комунальних некомерційних.

«Вже більше 50 закладів перейшли в статус комунальних некомерційних і отримують фінансування з національного бюджету України. Процедуру реорганізації не розпочало ще 17 закладів», - зазначила чиновниця.

26 закладів перебувають у власності ОТГ: 22 у стані припинення, а 4 будуть приєднані до нових комунальних некомерційних підприємств (КНП) з вересня.

Заступник директора департаменту охорони здоров`я зазначає, що проблемою в процесі автономізації є стан закладів. Щоб підприємство могло працювати та надавати якісні послуги, необхідно закупити багато нової техніки та обладнання, зокрема комп’ютер. У грошовому еквіваленті сума сягає близько 700 млн гривень, що дорівнює 3000 одиниць техніки.

Також розповіли про потребу створення відділень медичної допомоги.

«5 госпітальних відділень медичної допомоги працюють по місту. Проте, є необхідність створити ще три відділення, а саме: в Надвірній, в Косові та в обласній клінічній лікарні в місті Івано-Франківськ. Для створення відділу в ОКЛ виділили 28 млн гривень»,- додає чиновниця.


Крім того, область потребує 116 автомобілів типів В і С.