В рамках «Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області», яка відбулась 19 березня, представники медичної галузі звернули увагу прикарпатців на позитивні зміни в медицині, що відбуваються останнім часом в Україні.
Так, присутні на форумі практичні лікарі і керівники закладів, професори і науковці засвідчили свою підтримку очевидним реформам в медицині завдяки роботі Уряду та особисто Президенту України.
Професор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Островський підкреслив стратегічне значення для держави головних зусиль команди Петра Порошенка, скерованих на зміцнення духовності і віри, мови, безпеки і армії, економіки і добробуту кожної української родини.
За словами професора, впродовж останнього часу, а особливо з впровадженням економічної децентралізації, медицина відчула не тільки увагу до себе, а величезний фінансовий посил, скерований на забезпечення надання якісних сучасних послуг та донесення їх до кожної громади і мешканця найвіддаленіших куточків області.
«Сьогодні в медицині Прикарпаття немає периферії, медична реформа відкрита до кожного, хто потребує якісного базового лікування, гарантованого державою», -відзначив професор.
Та додає, хоча зараз в країні відбуваються важкі події, але при цьому є необхідні зміни в галузі медицини Прикарпаття. Із повного занепаду «стає на ноги» сільська медицина.
Нагадаємо, що в Івано-Франківській області сьогодні ведеться робота щодо будівництва 26 нових сучасних амбулаторій. Ще у 58 закладах первинки заплановано провести реконструкції та у 152 - капітальні ремонтні роботи. Медичні заклади поступово обладнуються сучасною технікою та апаратурою, вперше в сільських закладах охорони здоров’я буде запроваджена телемедицина.
Впродовж 2017-2018 років для закладів охорони здоров’я області закуплено дві стаціонарні ангіографічні системи вартістю 23,8 млн. грн. кожна, ультразвукова діагностична система вартістю 1,5 млн. грн., магнітно-резонансний томограф вартістю 43,4 млн грн., наркозно-дихальний апарат вартістю 1,9 млн. грн., апарат штучної вентиляції легень вартістю 1,1 млн грн., відеобронхоскоп вартістю 1,9 млн. грн. та іншої апаратури та обладнання на загальну суму 157,5 млн. гривень.
За кошти Субвенції для закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу заплановано закупити 115 одиниць автотранспорту. Станом на 15 березня закуплено 18 автомобілів, на суму 9 млн.грн, а на 6 одиниць автотранспорту розпочато тендерну процедуру.
В області діє програма «Доступні ліки». Станом на 15 березня року отоварено рецептів на суму 5 млн 815 тис гривень. Впродовж останнього часу відчутно зростає заробітна плата у медичних працівників.
Так, на прикладі однієї з сільських амбулаторій області, середня заробітна плата у лікарів за лютий 2018 року становила 5200 грн., а за лютий 2019 року – 19500 грн., відбулось зростання заробітної плати майже в чотири рази.
Для середнього медперсоналу середня заробітна плата за лютий 2018 року становила 4900 грн., а за лютий 2019 року – 10300 грн, відмічаємо також зростання середньої заробітної плати приблизно у два рази.
З 2019 року розпочинаються процеси реформування медичної галузі вторинного рівня. На черзі впровадження безкоштовної діагностики, удосконалення системи екстреної медичної допомоги, формування госпітальних округів, створення реперфузійних центрів та продовження процесів реформування галузі на первинному рівні.
«З огляду на це, ми, медики Прикарпаття, висловлюємо підтримку діючому Президенту України Петру Порошенку та закликаємо мешканців нашого краю не вірити пустослів’ю, а підтримати того, хто в такий складний переломний період не лиш зміг консолідувати проти спільного ворога як світову громадськість, так і справжніх Патріотів, але й забезпечити вірний проєвропейський вектор нашої незалежної Держави», - резюмують медики.