Logo

Медики, снайпери, вибухотехніки, розвідники та оператори ПЗРК: Полк спецпризначення «Сафарі» запрошує прикарпатців до своїх лав

У звичайному житті франківець Руслан Павлов займався бізнесом та організовував благодійні акції. Після повномасштабного нападу росії на Україну він вирішив піти на фронт у лавах Полку спеціального призначення Національної поліції України «Сафарі». Брав участь в зачистці Ізюму, у боях за Ямпіль, Бахмут та в інших гарячих точках. Після контузії проходить реабілітацію та призначений командиром роти Полку «Сафарі».

У рамках проєкту «По суті» Типовий Франківськ публікує першу частину інтерв’ю з Русланом Павловим – про свій підрозділ та як відбувається набір до його лав.

a152180e-87c2-424e-a8fa-07f4b9d1a4b0

- Кожен військовий підрозділ виконує свої функції та завдання. Про які особливості діяльності полку «Сафарі» можна розказати? Чим він відрізняється від інших та, власне, які були ваші перші дні у цьому підрозділі?

- На початку для мене було все нове. Я змалку цікавився військовою справою, проте досвіду такого не мав. Дивився на хлопців, які були на бойових завданнях по звільненню Ірпені та Бучі, і мене переповнювала велика гордість за них. Був щасливим, що знаходжуся разом з ними.

Перший місяць це була максимальна робота над собою, старався більше навичок набути, перейняти досвід тих людей, які брали участь в бойових діях. У багатьох досвіду було багато, адже частина з них захищала Україну з 2014 року. Ми багато тренувалися та старалися швидко все сприймати.

Коли у нас були бойові завдання, то ми почали вже конкретно працювати на зачистках, штурмах – це основна специфіка Полку «Сафарі». Ми виконували завдання у Ямполі, Вовчанську, Куп’янську, Ізюмі, Бахмуті та на інших складних ділянках фронту.

8f4fb27c-f37b-43ae-8093-e2bbc2e6b217

- Раніше ви командували взводом. Сьогодні уже ротою. Як можете схарактеризувати свої основні завдання?

- Мене справді призначили командиром роти. Це набагато більша відповідальність. Перш за все, саме моя відповідальність перед людьми.

Так, зараз маю ще одне важливе завдання –  відбір новобранців у Полк спеціального підрозділу «Сафарі». «Сафарі» – це легендарний Полк і ми з гордістю носимо даний нам шеврон і стараємося відповідати цьому високому призначенню. Адже саме з цим шевроном виконувалися дуже складні завдання. З цим шевроном люди віддавали своє життя за Україну та отримували важкі поранення. Тому це висока честь для мене.

На цей час у нас відбувається доукомплектація. Ми запрошуємо в наш Полк хлопців, які мають достатньо мотивації, внутрішньої сили та відповідають своєму поклику. Тих, які готові й свідомо вибирають йти на захист своєї країни, захищати своїх близьких, свою сім'ю, своїх дітей та рідних. Буду радий бачити саме таких у своїй команді.

У нас можна знайти справжніх друзів, які залишаються у твоєму житті назавжди. «Сафарі» – це про справжню людську єдність, суть життя, справжню дружбу. Тут ти нікого не здивуєш дорогим одягом чи елітним автомобілем. Тут цінується дух, щирість та вірність своєму слову.

266f63b9-af05-4bfe-bff3-08040138c742

- Кого саме ви сьогодні запрошуєте у Полк спеціального підрозділу «Сафарі»?

- Почну з особливої військової професії. У нашому Полку можна себе реалізувати як бойовий медик. На бойових завданнях саме медики на вагу золота, адже вони рятують життя і здоров’я бійцям. Вони приходять на допомогу у найскладніший і найпотрібніший момент. Забирати з поля бою пораненого та відвезти його до реанімобіля, надавши першу медичну допомогу, – це надзвичайно небезпечна та складна робота, яка потребує неабиякої сміливості. І ми запрошуємо в команду таких людей.

- Багато хлопців у дитинстві мріють стати снайперами чи розвідниками. Чи є можливість реалізувати таку мрію у полку «Сафарі»?

- Снайпер – це без сумніву елітна професія. В нормальних умовах її потрібно вчитися не один місяць чи рік. Проте сьогодні в Україні війна і ми не можемо дозволити собі так довго навчатися. Але у нас є хлопці, справжні професіонали найвищого рівня, і вони можуть поділитися своїми знаннями.

Людина може мати велике бажання стати снайпером, але не мати професійних навичок. Це не проблема. Ми багато тренуємося, вчимося і в процесі зробимо все можливе, щоб ця людина вийшла на високий рівень професіоналізму. Але треба розуміти, що ми маємо кілька етапів відбору. Тут йдеться про фізичний і психологічний стан людини, про моральні цінності та чимало інших критеріїв відбору.

Той, хто вибере цю дорогу повинен розуміти, що саме один виважений, точний, правильно підготовлений постріл може змінити хід цілої битви. Бути снайпером – дуже відповідальна місія.

Але є й інші, не менш важливі професії. Одна з найважливіших і найнеобхідніших – це інженер-вибухотехнік. За їх допомогою ми укріпляємо свої позиції і, якоюсь мірою, прориваємо лінію оборони ворога, розміновуючи замінування. Це все про міни, вибухові пристрої та різного роду замінування, розмінування.

Якщо у когось є бажання спробувати себе у розвідці, то на цей момент більший акцент у нас йде на технічну розвідку. Йдеться про аеророзвідку, яка в сучасній війні виконує надзвичайно велику роль. За допомогою дронів та хорошої техніки можна бачити ворога з відносно безпечної дистанції. Ця інформація дуже важлива для планування операцій під час ведення штурмових дій. Це допомагає ефективно виконувати бойові завдання.

Важлива функція і в операторів ПЗРК. Це хлопці, яким вистачає вмінь, духу та правильної бойової військової наглості знищити ворожий вертоліт чи літак за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу. Є спеціальний курс, який ці люди проходять.

- Куди звертатися людям, які бажають долучитися до Полку спецпризначення «Сафарі»?

- Можна звертатися до мене, писати в особисті повідомлення. Далі я скоординую що, куди і як. Також можна звертатися на сторінку Facebook - Полк спецпризначення «Сафарі» НПУ, інстаграм-сторінку - safari_ukraine та на електронну пошту dobryanskiy.kolos17@gmail.com.

394a28b3-168c-4c5d-9c24-9b6fe277cdcd



Інтерв'ю підготував Володимир Джигіта