Уже традиційно наприкінці року можна говорити про підсумки роботи тієї чи іншої галузі, про досягнення чи недоліки. Власне, для охорони здоров’я 2014-й рік можна назвати стабільним. Не надто добрим, але стабільним і не набагато гіршим за попередні роки.
Основними й найважливішими показниками рівня медичної галузі є дані про народжуваність та смертність населення. Коли в Івано-Франківську за дев’ять місяців поточного року народилося близько 2000 немовлят, а це на 176 дітей більше, ніж за цей час у попередньому році і померло значно менше людей, ніж рік тому, то це можна назвати досить стабільною ситуацією.
До міської медицини Івано-Франківська належать десять закладів, у яких працює майже 4500 працівників: лікарі, медсестри, санітари, інші працівники.
Медики міста постійно підвищують рівень кваліфікації, близько 25 медичних працівників пройшли навчання і отримали сертифікати Євросоюзу, вивчаючи за кордоном як роботу стаціонару, так і роботу поліклінічних закладів.
„Практично в усіх лікувальних закладах ми провели ремонтні роботи. Це і міська дитяча лікарня, в якій майже повністю вдалося поміняти вікна. Відбулася реконструкція педіатричного відділення на вул. Стуса. Також ми відкрили новітнє відділення сімейної медицини, з оновленим обладнанням і прекрасним денним стаціонаром у с. Угорники. Цим вдалося на 95% завершити оновлення пунктів сімейної медицини у приміських селах Івано-Франківська. Протягом двох років у ЦМКЛ вдалося завершити ремонт новітнього приймального відділення, яке стало ще й відділенням екстреної медичної допомоги”, – розповідає головний лікар міста Тарас Масляк.
За його словами, у Івано-Франківську завершують створення діагностичного відділення консультативної поліклініки з відділенням екстреної медичної допомоги. В місті активно запроваджують нові методи лікування, нові технології, закуповують новітнє обладнання, щоб кожен медичний заклад міг повноцінно працювати.
Триває співпраця івано-франківських медиків з лікарнями таких країн, як Японія, Угорщина, Словаччина, Австрія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, В’єтнам, Франція.
Лікарі продовжили традицію проведення акцій „Наше здоров’я”, під час яких медики на вулицях міста обстежували пересічних громадян, вимірювали тиск, проводили аналізи та різні тести і змогли виявити чимало захворювань на первинній стадії.
Окрім того, медичні працівники Івано-Франківська не залишилися осторонь подій, які відбуваються на сьогодні в країні. Вони неодноразово відраховували як заробітну платню, так і робили індивідуальні пожертви на допомогу учасникам АТО. Саме працівники Центральної міської клінічної лікарні стали співорганізаторами медичного батальйону „Гіппократ”. На базі ЦМКЛ неодноразово проводили заняття з надання першої медичної допомоги. Декілька машин було знято із балансу, відремонтовано, броньовано. Зараз ці автівки допомагають нашим бійцям на Сході. Більшості батальйонів силових структур саме міські лікарі допомогли у забезпеченні медикаментами, перев’язочними матеріалами, тощо. Та й троє працівників лікарняних закладів міста є учасниками АТО та захищають нашу країну.
Рік, що минає, був непростим. Проте для медиків на першому плані залишається життя і здоров’я кожної людини. У непростій для держави ситуації, лікарі активно допомагають різним волонтерським фондам і вільний після важкої праці час, віддають на благо України.