Logo
14 Серпня 2020, 18:55

Медзаклади вже отримали понад 2,5 мільярда за лікування хворих на коронавірус

НСЗУ виплатила понад 2,5 млрд грн за надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні. Результати брифінгу НСЗУ 14.08.20.

Про це повідомляє НСЗУ Національна служба здоров'я України, пише Типовий Франківськ.

Зокрема:

1 млрд 874 млн грн отримали медзаклади, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, – на надання цих послуг НСЗУ законтрактувала 241 медзаклад
532 млн грн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги
104,5 млн грн отримали медзаклади, в яких працюють мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19. На сьогодні контракти з НСЗУ за цим пакетом мають 930 медзакладів, в яких працює майже 1700 мобільних бригад
49 млн грн отримали медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації – виплати від НСЗУ отримали 144 таких лікарні.

Частина закладів не отримала оплати за пакетом “Стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою у період з 1 по 30 квітня 2020 року”, оскільки МОЗ не надало офіційний лист з підтвердженою кількістю пацієнтів, які пройшли лікування у цих закладах.

З цієї ж причини 7 закладів взагалі не можуть укласти договір із НСЗУ, серед них зокрема є Київська лікарня швидкої допомоги.

НСЗУ та МОЗ регулярно аналізують завантаженість лікарень. Так, за липень кількість госпіталізованих пацієнтів збільшилась на 25%, а кількість пацієнтів, які отримували допомогу в інтенсивній терапії збільшилось на 32%. Тільки якщо завантаженість ліжок ІТ досягає 75%, у відповідному регіоні розширюють мережу лікарень, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19.

Дані щодо завантаженості лікарень показують недосконалість маршрутів пацієнтів в регіонах і нерівномірність розподілу по наявній мережі законтрактованих лікарень. Наприклад, коли у Львівській області почався ріст захворювання, одна лікарня була заповнена, при тому лікарні поблизу були напівпусті. Тому аналізуємо ситуацію в регіоні, а не в одній лікарні.

Загалом за квітень-липень до медзакладів було госпіталізовано 31 209 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, з них 5 454 пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Частка пацієнтів серед госпіталізованих з діагнозом COVID-19 які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії складає 16-19%. У світі, зазвичай, інтенсивної терапії потребують близько 25% госпіталізованих пацієнтів.