Logo

Мери Івано-Франківська та Берегова підписали Меморандум про співпрацю

Івано-Франківськ та Берегово, що на Закарпатті, – тепер міста-партнери.

Вчора, 29 травня, міські голови обох міст Руслан Марцінків та Золтан Бабяк підписали Меморандум про співпрацю між Івано-Франківською та Берегівською міськими територіальними громадами.

Як повідомив Руслан Марцінків, підписання угоди відбулося у давньому Берегові, куди він завітав на чолі іванофранківської делегації. До її складу також увійшов заступник міського голови Петро Шкутяк. «Хоч між нами гори і понад 200 кілометрів… тепер ми ближчі й дружніші! Підписали Меморандум з Берегівською територіальною громадою. Тепер маємо ще одне місто-побратим - Берегове, що в Закарпатській області та лише за 5 кілометрів від Угорщини. Багато хто чув про місцеві термальні джерела й басейни, мінеральні води, про різноманітні місця відпочинку в Берегове», - розповів міський голова.

Він також відзначив, що новоспечене місто-парнер Івано-Франківська має давню історію. «Адже засноване ще в 1063 році угорським принцом Лампертом, молодшим сином угорського короля Бели І, який побудував тут свій палац. До речі, наприкінці XI століття місто називалося Лампертхаза (Lamperthaza), а пізніше Лампертсас. Загалом, дуже гарне та живописне місто! Варто там побувати», - розповів Руслан Марцінків.

 

Фото: пресслужба Івано-Франківського МВК