Logo
25 Серпня 2015, 22:03

Мерія підпише з власником Палацу Потоцьких меморандум про відновлення пам`ятки і створення в ній арт-центру

Тимчасова комісія Івано-Франківської обласної ради з питань охорони та збереження об'єкта культурної спадщини Палацу Потоцьких у Франківську пропонує владі низку кроків для відновлення пам`ятки.

brama

Передовсім міській раді слід визначитися зі статусом земельної ділянки, на якій розташований Палац Потоцьких. Ділянка є власністю міської громади, однак, власник на разі реально не визначений. "Земля практично зависла в повітрі, і це є першим каменем спотикання", - каже представник юридичної компанії "Моріс Груп" Ірина Дарвай. "Моріс Груп" також готова забезпечити юридичний супровід переговорів з польською стороною стосовно фінансування відбудови Палацу - "вбрати інвестиційну пропозицію для поляків в юридичну оболонку", пише Курс.

За словами представника відділу захисту культурної спадщини ОДА Андрія Давидюка, проект треба зробити до 15 вересня, бо в жовтні Департамент культури Польщі складає програму охорони пам'яток на наступний рік і вже може розглянути франківську пропозицію.

З різкою критикою співпраці з поляками виступив власник видавництва "Лілея-НВ" Василь Іваночко. На його думку, Польща досі шовіністично ставиться до Украіни,  тому мати в партнерах поляків недоцільно. Іваночко вважає, що партнерів треба шукати в Німеччині, Австрії та інших країнах. Іваночка підтримав начальник відділу охорони культурної спадщини Ігор Панчишин, щоправда вивів питання з політичної площини. Він запропонував відкласти написання проекту на пізніший термін, подбати про культурне наповнення проекту, вирішувати проблему із землею і розробляти проект з урахуванням археологічних досліджень. І в такий спосіб спосіб без поспіху винести проект на фінансування різних закордонних програм вже наступного року.

До розробки проекту висловили готовність долучитися письменники Юрій АндруховичТарас Прохасько і ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Врешті, комісія вирішила:

1) звернутися до міського голови Івано-Франківська та міської ради, щоби зареєструвати землю під палацовим комплексом як комунальну власність;

2) підготувати Меморандум про співпрацю між власником, міською владою та громадою міста у збереженні і відновленні функціонування Палацу Потоцьбких як арт-центру;

3) зареєструвати юридичну особу, яка би в результаті підписання Меморандуму взяла в розпорядження палацовий комплекс. Власник готовий передати у спільне використання споруди комплексу;

4) розробити програму культурно-мистецького наповнення комплексу;

5) розробити програму археологічних досліджень на території комплексу.