Logo
27 Квітня 2023, 15:12

"Ми доб'ємо це питання" — Резніков про постачання до України літаків

Україна таки отримає від союзників авіацію. Однак для початку партнери мають зробити підрахунки та вирішити, хто і скільки літаків готовий передати. Лише після цього буде ухвалено відповідне рішення.

Про це очільник Міноборони Олексій Резніков сказав в інтерв'ю РБК-Україна, передає Типовий Франківськ.

За його словами, сьогодні в питанні постачання літаків головний фактор - практичність, адже це дуже дорога техніка.

"Літаки - це найдорожче. Відповідно, дати літаки, потім їх обслуговувати, плюс ракети та бомби до них - це дуже дорого. Тому, ухвалюючи рішення, треба розуміти - а чи всі готові під цим підписатися. Ось під танками підписалися і бачимо: хтось чотири дає, хтось шість… Не двісті, не триста", - пояснив Резніков.

Очільник Міноборони додав, що ключове рішення в цьому питання все одно за США, а "вони дуже прагматичні та рахують гроші".

"І це нормально, це життєздатно. Тому що у нас є партнери, які нам щось дали, а потім кажуть: обслуговувати далі вас ми не можемо, у нас немає ресурсу, якщо хочете - купуйте. Теж начебто справедливо… І з літаками те саме. Коли буде підраховано, хто скільки готовий дати та підтримувати на належному рівні - тоді рішення буде ухвалено", - пояснив Резніков.

За його словами, зараз ключове завдання України та партнерів - це забезпечення захисників запчастинами, обслуговуванням, ремонтом та боєприпасами до тих систем, які вже прибули на фронт: "від снайперської гвинтівки до "Хаймарсу" та танка".

"Щодо літаків - я впевнений, ми доб'ємо це питання", - наголосив Резніков.

 

 

 

Фото з відкритих джерел