Logo
12 Вересня 2019, 15:35

Ми ваші Голоси: у Франківську розповіли про виставу, яку зіграють ветерани війни

Сьогодні, 12 вересня відбулась пресконференція з нагоди прем’єри драми «ГОЛОСИ», створеної в рамках проєкту «Творчі резиденції для бійців» від благодійного фонду «Творча криївка».

За словами директора та художнього керівника національного академічного драмтеатру ім. Івана-Франка Ростислава Держипільського, подія непересічна. Це унікальна вистава, яка буде на сцені драмтеатру. 

У грудні 2018 року волонтери проєкту розпочали підготовку до втілення в життя нової ідеї - провести творчу реабілітацію через заглиблення в один з видів мистецтва - театр, літературу, кіно, живопис. Найголовніше відкрити нові грані власної особливості та нагадити, що війна триває, пише Типовий Франківськ.

"Найкращі українські митці беруть участь в підтримці наших військових, що дає поштовх не лише для саморозвмтку учасників, але й для створення унікального мистецьокого продукту-п'єси та вистави",- каже голова правління благодійного об'єднання "Міжнародний благодійний фонд "Творча криївка" Віталіна Маслова.

Художнім керівником постановки є Олег Шульга. Режисером Євген Степаненко.

Загалом акторів ветеранів налічується 10.

Івано-Франківський драмтеатр став партнером «Театральної резиденції», і вже 15 вересня о 18 годині в форматі «сцена на сцені» відбудеться прем’єра вистави, авторами якої є бійці, ветерани російсько-української війни. У форматі документального театру вони розкажуть особисті історії, вийшовши на професійну сцену. Виставу створено впродовж трьох тижнів.

"Ви звикли бачити на війні людей камуфляжах, але й ми покажемо їх, в повсякденому житті. Вистава про всіх у 2019 році. Всі звикли сприймати війну в 2014 році, але акцентую вона триває і далі. Це вистава сьогодення. Ми покажемо, що відбувається з людьми, які знають, що війна триває 6 років. Це вистава про всі голоси. Кожен має зрозуміти, що таке війна",- зазначив режисер театру та телебачення, ветеран війни Євген Степаненко.

Як розповідає психолог, ветеран схильний замкнутися. І це велика місія донести до людей, щоб зрозуміли, що саме відбувається з людиною, яка зіткнулась з війною. І такі вистави та проекти допомагають і ветаранам і самим людям.

"Глядач має переживати, обдумати все, що проживають на сцені. Ми показуємо не війну на сході, а те що війна серед нас. Про всіх нас ", - ддав режисер постановки.