Через 4 дні відбудеться другий тур виборів ректора ІФНМУ. Що вони можуть принести для студенства Типовий Франківськ запитав у одного із «фіналістів» Миколи Островського.
- Про ваші дії щодо посилення роботи в напрямку підтримки університетської науки і лікувальної складової у взаємодії з практичною охороною здоровʼя відомо багато. А от, що Ви пропонуєте студентам ІФНМУ, враховуючи перебування на посаді заступника декана медичного факультету у 2005-2008 роках та теперішній досвід роботи?
- «Студентство - це основа функціонування університету! Без студентів - нема ні університетів, ні майбутнього у держави. Станом на зараз є і плани, але вже є і певні напрацювання».
* Плануємо створити мобільний застосунок типу «Мій розклад», який вже працює в ПНУ ім. В. Стефаника та ІФТУНГ і користується популярністю серед студентів. Також варіантом може бути чат-бот у Телеграмі. Студентам вже давно набрид строкатий розклад, яким користувалися ще їхні батьки при навчанні в нашому ВИШі, - я вважаю, що пора мати його у смартфоні і студенти теж хочуть цього. До того ж, це дозволить навчальній частині оперативно вносити туди зміни, про які студенти отримуватимуть автоматичні сповіщення.
* Лекції онлайн є прогресивнішими за лекції офлайн. Моя стратегія, однозначно передбачає, що в університеті – лекції тільки у онлайн форматі і ніяк інакше. Крім того, маємо наш університетський портал, де можна розміщувати записи лекцій, щоб студент зміг переглянути їх безпосередньо перед практичним заняттям чи модулем. Час офлайн можна використовувати значно раціональніше, витрачаючи його на майстер-класи, заняття з прямим контактом з пацієнтом, чи відпрацюванням навичок в симуляційних центрах.
* Формат занять в обʼєднаних підгрупах по 20 осіб, які проходять в тісному кабінеті, або коли студенти залишаються напризволяще після «переклички» чи півтори години пишуть тести, теж повинен канути в небуття.
* Перетворення студентських кафе на робочі середовища зі швидкісним інтернетом, зручними кріслами і столами - своєрідні коворкінг-зони та майданчики не тільки для навчання і розвитку, а й для проведення активними студентами заходів та проєктів після пар. Обовʼязкова можливість оплати карткою та попереднього замовлення онлайн.
* Вже є напрацювання щодо грантової підтримки проектів переформатування наших гуртожитків під студентські кампуси та забезпечення таких базових потреб, як тепла вода цілий рік, незалежно від роботи міських котелень.
* Студенти-стоматологи споконвіків прагнуть навчитися «працювати руками» і ми вже запровадили таку модель роботи Центру стоматології університетської клініки, яка забезпечує максимальне партнерство лікаря і студента.
* Для студентів фармацевтичного факультету маю чіткий план відновлення роботи навчально-виробничої аптеки, яка вже роками простоює, а також створення чогось нового - навчально-виробничого підприємства з виробництва лікувальних, дієтичних та біологічно-активних середників з використанням ресурсів Карпатського регіону.
* Рівень впровадження цифрових технологій у ВИШі, станом на зараз, відповідає рівню ентузіазму окремо взятих людей, які займаються цим у свій вільний час! Маємо в планах запровадити системний підхід до вирішення ситуації, що склалася - це і цифровий журнал, і додаткові електронні сервіси в деканатах, і можливість отримати медичну довідку із застосуванням телемедицини. Вкрай потрібним є максимально швидке оцифрування навчальних підручників. І це не тільки вплив війни - студенти вже давно навчаються із своїх планшетів та телефонів, то чому б університету не допомогти із цим, надавши доступ до інформації, яка знаходиться у нашій бібліотеці?
* Часто кажуть, що все нове - давно забуте старе. Маючи честь навчатися в нашому університеті, я застав систему, коли студенти, набравши певну кількість балів, не здавали іспити. Чому б не спробувати запровадити схожу модель при здачі підсумкового модульного контролю?