Logo

Міністр молоді та спорту України відзначив високі досягнення вихованців Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина

Створення у 2020 році Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина дало потужний поштовх до розвитку цього виду спорту в області. Про це йшлося під час зустрічі міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з колективом та вихованцями академії. Зустріч та нагородження спортсменів відбулися в рамках Всеукраїнського Олімпійського дня, центром якого став Івано-Франківськ.

«Якщо би в кожному регіоні створювали такі академії з різних видів спорту, то це був би реальний розвиток спорту, його популяризація. Все більше дітей вигравали б турніри на міжнародній арені, піднімали український прапор», - підкреслив Вадим Гутцайт.

За останній період вихованці академії здобули ряд високих досягнень. Зокрема, чемпіоном Європи U23 став Андрій Джелеп, а Ігор Никифорук виборов бронзу на Чемпіонаті Європи у Хорватії. Окрім того команда Івано-Франківської області зайняла перше командне місце Чемпіонаті України з вільної боротьби серед чоловіків, а вихованці академії  Каміль Керімов, Гурський Ярослав, Іван Кусяк вибороли золоті медалі, Іван Білейчук  – срібну, Роман Гуцуляк та Іван Чорногуз – бронзові.

Слід також відзначити, що на звітно-виборній конференції Асоціації спортивної боротьби України її президентом було обрано Юрія Копитка, а першим віце-президентом став співзасновник Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина, народний депутат України Едуард Прощук.

Саме він ініціював створення Академії вільної боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина у співпраці з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та об’єднав навколо цієї ідеї цілу когорту благодійників та меценатів.