Logo
12 Квітня 2019, 14:47

Заступник міністра соцполітики у Франківську: українці найбільше потерпають від трудової експлуатації

Сьогодні, 12 квітня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція щодо проведення III щорічного Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми».

Сам симпозіум відбудеться 12-13 квітня. Його проводить Університет Короля Данила спільно із міжнародною організацією «Центральноєвропейська Ініціатива», пише Типовий Франківськ.

Заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович зазначила, що розміри прибутків від продажі людей на другому місці після нелегальної торгівлі зброєю і наркотиками.

«Міністерство соціальної політики спільно із іншими міністерствами та за підтримки ОБСЄ двічі на рік проводять конференції, симпозіуми щодо торгівлі людьми», - зауважує Наталія Федорович.

Заступник Міністра каже, люди, які постраждали від торгівлі людьми, трудової чи сексуальної експлуатації, можуть згідно з законодавством отримати певний соціальний статус, який дає можливість отримати допомогу.

«За даними Міністерства соціальної політики України, перше місце з торгівлі людьми займає саме трудова експлуатація, друге - сексуальна. Найчастіше людей продають закордон. Зокрема на першому місці експлатація відбувається до Російської Федерації», - додає Наталія Федорович.

Заступник Міністра наголошує, дуже часто викрадають саме людей на візках і змушують їх жебракувати.

«Нам потрібно бути обізнаними щодо торгівлі людьми та знати, як себе захистити від цього. Адже насамперед безпека кожного українця в його ж руках. Треба добре знати законодавство своєї країни та держави, куди людина їде працювати», - коментує координатор програми ГО А21 Катерина Яковенко.

Координатор каже, зараз звертають більше уваги на підвищенння рівня ідентифікації людей, які вже постраждали від торгівлі людьми.