Logo
22 Грудня 2016, 10:00

Міський бюджет-2017: на що франківська влада витратить гроші (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні, 22 грудня, депутати Івано-Франківської міськради прийматимуть проект бюджету на 2017 рік. Головний міський «кошторис» уже підтримав виконком.

save_money

Напередодні голосування «Репортер» дізнався, на що міська влада вирішила витратити гроші платників податків.

Витрат додалось

Міський бюджет, як і зазвичай, складається з двох основних частин — доходів і видатків. Дохідна частина на 2017 рік, за словами начальника фінансового управління Вікторії Сусаніної, не дуже відрізняється від минулорічної. Однак сума доходів, закладена у проекті, на 444 млн грн більша.

«Ми сподіваємося, що збільшиться показник надходжень від ПДФО (податку на доходи фізичних осіб), оскільки мінімальна зарплата зросла до 3200 грн. Закладаємо 29% росту ПДФО, а рівень ЄСВ (єдиного соціального внеску) залишається на рівні 22%, — каже Сусаніна. —Крім того, з 1 листопада відмінили державне мито за виготовлення закордонних паспортів, натомість збільшилась вартість адмінпослуги за їх виготовлення, а це близько 1 млн грн щомісяцяйтиме до нашого бюджету. Зросте й плата за землю. Прогнозуємо збільшення надходжень від податку на нерухомість. Тобто, в нас є добра база для оподаткування».

Видатків теж додалося. У рамках децентралізації абсолютно змінили підхід до фінансування освіти та медицини. Якщо минулого року школи трималися на субвенції з держбюджету (крім харчування дітей пільгових категорій), то цьогоріч держава залишила за собою лише зарплати вчителям, а решту мають фінансувати міські бюджети. Також із держбюджету фінансуватиметься лише зарплата педпрацівникам ПТУ, які навчають учнів 10-11 класів. Решту видатків на роботу училищ має покривати місто.

Що ж стосується медицини, то з держбюджету виділятимуть кошти лише на зарплату медикам, медикаменти й харчування. Плата за комунальні послуги лягає на місто.

byudzhet1

«На тепло та енергоносії для медичних закладів, якщо рахувати за теперішнім тарифом і вважати, що він не підніметься, потрібно 17 млн грн, — каже Сусаніна. — В цілому видатки на освіту, медицину і компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян разом склали 114 млн грн додаткового навантаження на міський бюджет. Це серйозна сума для міста».

Лідирує УКБ

Як і минулого року, лідерами за видатками міського бюджету залишаються освіта, ЖКГ і капітальне будівництво. Витрати на освіту, кажуть у фінуправлінні, зростуть на понад 100 млн через зміну системи фінансування та підняття зарплат.

byudzhet2

byudzhet3

byudzhet4

byudzhet5

Якщо минулоріч на другій позиції за використанням коштів був комунальний департамент, то тепер з 237,6 млн грн її займає управління капітального будівництва (УКБ). 50 млн грн із них підуть на будівництво мосту на Пасічній, 14,5 млн — на будівництво шістьох дитсадків, ще 15 млн — на реконструкції.

Далі за видатками — Департамент культури. 64,7 млн грн заклали для утримання 12 муніципальних художніх колективів і створення КП «Новий театр». Зросли витрати на культуру й через збільшення на 40% зарплати працівникам.

54,5 млн грн отримає Департамент соціальної політики. За ці кошти фінансуються місцеві пільги — матеріальна допомога дітям з онкозахворюванями, допомога на прожиття та лікування малозабезпеченим, надбавка до пенсій ветеранам ОУН-УПА, одноразова допомога ветеранам УПА, допомога на поховання, допомога сім’ям загиблих в Афганістані, допомога учасникам АТО, допомога сім’ям загиблих в АТО, реабілітація та оздоровлення учасників АТО, пільги на ЖКГ різним категоріям населення, утримання соціальної служби, будинку нічного перебування. Ще 658,6 млн грн субвенції з державного та обласного бюджетів передбачено на виплату соціальних пільг та допомог, визначених соцстандартами.

30 млн грн міських коштів, разом з 204,2 млн грн субвенції з держбюджету складуть витрати на міську медицину.

11,5 млн закладають на Департамент містобудування та архітектури. З них 5 млн грн. підуть на охорону культурної спадщини, 1,3 млн грн — на коригування генплану, 300 тис — на розробку плану зонування території міста.

7,1 млн грн витратять на департамент молодіжної політики та спорту. Більша частина цих коштів – заробітна плата педагогів та утримання трьох спортивних шкіл.

Міський бюджет — це не лише фінансовий документ, а й ілюстрація пріоритетів місцевої влади. Отже, Франківськ цього року обирає — міст, садочки, благоустрій.