Logo
2 Серпня 2019, 09:20

Зросла вартість металу: у Франківську розповіли про будівництво моста на Пасічну

Сьогодні, 2 серпня, на території будівництва нового моста в Пасічну відбувся брифінг стосовно стану реалізації проекту та з актуальних питань.

"Ми скликали відкритий захід, де кожен мешканець з 10 до 18 години може прийти на міст і задати питання щодо будівництва. Хотів би сказати, що важливо зрозуміти: міст складається з трьох частин. Зараз реалізовується перший етап. Багато питань щодо здорожчання моста. Скажу, що це здорожчення на метал. Він зріс у двічі,"- каже міський голова Руслан Марцінків.

Мер додає, що також буде відремонтована пряма вулиця з моста, пише Типовий Франківськ.

"Ми маємо обмежену можливість використати вулицю Надрічну. Під час проектування врахували усі радіуси", - зазначив Руслан Марцінків.

Також він нагадав, що роботи виконуються за кошти громади.

"Ми будуємо міст за власні кошти. Вже пішло 136 млн на перший етап будівництва. Цей міст буде обслуговуватиме область", - зазначає очільник.

Руслан Марцінків додає, що після того, як збудують новий міст, капітально відремонтують старий міст на Пасічну.

"Основне хочу наголосити: всі скаржаться, що міст вузький. Це міст локальний - для міста, а не для транзитного транспорту. Через те, що вулиці Хіміків та Надрічна є вузькими самі по собі. Вартість розв'язки - 339 млн гривень",- каже директор управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

Він додає, що оголошений повторний тендер - на кінець серпня. Потрібно закупити ще 500 тонн металу.

"З кожного боку на мості буде технічна смуга. Проект скорегували через те, що попередні палі моста не підходили до наших ґрунтів. Ми перейшли на бурові палі. Будуть зроблені водовідводи", - каже Галіпчак.

Міський голова запевняє, що гарантія нового моста 80 років.

"Ми плануємо взяти кредит. З державного бюджету ми нічого не отримуємо. Якби нам допомогла держава і Кабінет міністрів, - було б швидше. Ми недофінансовуємо двори, школи, будинки і даємо кошти на міст. Надіюсь, що до кінця наступного року він буде збудований", - пояснив Рулсан Марцінків.

Нагадаємо, що кожен може сьогодні прийти до нового моста з 10:00 до 18:00 і задати свої питання стосовно роботи.

Довідково:

Ширина мосту - 14 метрів.
Проїжджа частина -9,5 метрів.
Дві смуги руху - по 3,75 метри.
Дві смуги безпеки- по 1 метру.
Передбачені пішохідні та велодоріжки.