На сесії міської ради було прийнято Програму стимулювання економічного розвитку об’єднаної Івано-Франківської громади, яку обговорювали на засіданні Дорадчої ради при міському голові.
Про це повідомляє пресслужба міського голови, пише Типовий Франківськ.
Метою Програми є послаблення негативних наслідків, спричинених карантином та вимушеним сповільненням економіки і створення передумов для максимально швидкого відновлення ділової активності та покращення показників соціально-економічного розвитку Івано-Франківської ОТГ.
Було враховано пропозиції всіх сторін, а саме Штабу з відновлення економіки, структурних підрозділів МВК, роботодавців, науковців та громадських організацій.
У 2020 році Україна та весь світ стикнулися із пандемією COVID-19 та економічною рецесією, що вплинули на життя людей та економіку. А саме, за прогнозами МВФ очікується падіння світової економіки на 3%. В Україні очікується падіння ВВП на 4-8%. За прогнозами НБУ очікується падіння експорту (-10%) та імпорту (-14,5%), збільшення дефіциту бюджету (8% ВВП) та зростання рівня безробіття (до 9,5%).
Очікувані втрати міського бюджету внаслідок пандемії коронавірусу складуть близько 100 млн грн. Найбільші втрати – від недоотримання податків доходів фізичних осіб (≈45 млн грн) та єдиного податку (≈33 млн грн). Окрім того, з міського бюджету на боротьбу з пандемією Covid-19 виділено майже 27 млн грн. Та ще понад 6 млн грн виділено з резервного фонду.
Промисловість, роздрібна торгівля непродовольчими товарами, готельно-ресторанний бізнес та сфера обслуговування та розваг – це галузі, які найбільше страждають від карантинних обмежень.
Згідно з опитуваннями суб’єктів підприємницької діяльності про наслідки пандемії, більшість підприємців тимчасово припинили свою діяльність, або продовжували не в повному обсязі. А доходи від бізнесу скоротилися більше ніж на 75%. Також більшість опитуваних підприємців зауважили, що в час карантину вони більше за все потребують фінансово-кредитної підтримки та зменшення податкового навантаження.
Опитувані підприємці також відмічають, що вчасність дій місцевої влади переважає доречність та вчасність дій уряду. А саме місцева влада швидше зреагувала на загрози та підтримає малий та середній бізнес в Івано-Франківську.
Дії, які було вжито місцевою владою в час карантину:
Скорочення терміну розгляду деяких адміністративних послуг до 10 календарних днів
Звільнення від сплати орендної плати орендарів деяких об’єктів комунального нерухомого майна
Зменшення на 50% плати за розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок
Надання грантів на інноваційні проєкти, які передбачають перехід місцевого бізнесу в онлайн
Інформаційна кампанія «Купуємо Івано-Франківське – даємо роботу іванофранківцям»
Налагодження співпраці місцевих товаровиробників та торговельних мереж
Звернення до державних органів з пропозиціями зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, щодо скасування штрафів та звільнення влатників від сплати військового збору та ін.
Підтримка розвитку сільськогосподарської кооперації
Надання одноразової матеріальної допомоги медпрацівникам які були задіяні в боротьбі проти COVID-19
Придбання дихальної апаратури для закладів охорони здоров’я та ін.
Незважаючи на сповільнення поширення вірусу, та вчасні дії місцевої влади з допомогою малому та середньому бізнесу, впроваджені карантинні заходи все одно мали негативний вплив на економіку міста.
«Вистояти в цей нелегкий час надзвичайно важливо. Необхідно, щоб наша економіка працювала, а також щоб малий та середній бізнес вистояв. Ми, в свою чергу, робимо все від нас залежне, щоб спростити підприємцям вихід з карантину. Така співпраця важлива для всіх», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.