Logo
19 Лютого 2024, 09:12

Між роботою над проблемою і хайпом на Прикарпатті обирають другий варіант, - політолог

Упродовж останніх тижнів на теренах Івано-Франківщини однією з топ-тем є можливе об’єданння університетів.

Вперше інформаційний простір області ця тема сколихнула після інтерв’ю заступника міністра освіти Михайла Винницького Укрінформу. Поміж інших тем посадовець наголосив на необхідності реформувати сферу вищої освіти і натякнув на можливе приєднання ІФНМУ до ПНУ ім. В.Стефаника.

З того часу це питання з упертою постійністю піднімають політичні діячі та громадські активісти. Дійшло до того, що одні народні депутати України спростовували таку можливість, а інші стверджували, що мають дещо іншу інформацію. Більше того Івано-Франківський міський голова навіть ініціював проведення позачергової сесії міськради, щоб підготувати звернення до керівництва держави.

Про потенційні ризики такої поведінки місцевих еліт для області розповів у Фейсбуці політолог, засновник агенції соціальних технологій «VD Consult» Володимир Джигіта.

«Бачимо великий інформаційний шум, коментарі представників різних університетів, але не спостерігаємо основного – системної роботи керівництва наших університетів, місцевої влади з міністерствами та посадовцями державного рівня. – наголошує Джигіта. – Натомість голова Львівської ОВА Максим Козицький уже зустрівся і обговорив цю тему з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим. Як видно із релізу ОВА, зараз на розгляді пропозиції щодо приєднання до НУ «Львівська політехніка» інших освітніх закладів. Міністр же наголошує, що у МОН чекають пропозицій від університетів, їхніх ідей розвитку не лише окремих закладів, а й системи вищої освіти загалом. При цьому важливу роль відіграє бачення обласних адміністрацій. А ми пасемо задніх. На жаль, станом на сьогодні, між роботою над проблемою і хайпом на Прикарпатті обирають другий варіант».