Міжнародний День кішок — неофіційне свято на честь котів, яке відзначається по всьому світу 8 серпня.
По всьому світу День котів відзначають в різний час. У США Днем кішки є 29 жовтня. В Японії День кішки відзначається 22 лютого. Це пов’язано з тим, що на японській мові нявкання кішки звучить як «нян-нян-нян». «Нян» також може означати «два», а «два-два-два» можна розцінити як 22 лютого (22.02.). У Польщі день кота святкується 17 лютого, а в Італії - 17 листопада, пише НВ.
Міжнародним днем кішок з 2002 року визнано 8 серпня. Його ініціатором став Міжнародний фонд Animal Welfare. У День кішки люди купують іграшки або ласощі своїм улюбленцям і оточують їх турботою.
Цікаві факти про котів
Кішки споконвіку були і залишаються найпоширенішими тваринами у всьому світі: близько 80% всіх жителів Землі тримають домашню тварину, і більше половини з них віддали свою перевагу саме кішкам, на другому місці йдуть собаки.
Коти виконують ряд корисних для людини функцій. Вони відмінно винищують гризунів, лікують деякі захворювання і навіть продовжують життя своєму господареві. Так, американськими лікарями було встановлено, що власники кішок на 40% рідше страждають від хвороб серця, також у них рідше трапляються інфаркти та інсульти.
Найпопулярніша у світі порода — персидська кішка, потім йдуть мейн-куни і сіамці.
Найстарішою кішкою, занесеної до Книги рекордів Гіннесса, була Crème Puff з Остіна, штат Техас, яка жила з 1967 по 6 серпня 2005 року і померла через три дні після свого 38-го дня народження.
Котів можна розрізнити, як людей за відбитками пальців, тільки у котячих це відбиток