Logo
23 Вересня 2015, 23:54

Міжнародний фестиваль MitOst сьогодні відкрився в Івано-Франківську.

Сьогодні, 23 вересня в театрі кіно "Люмєр" відкрився 13-й міжнародний фестиваль МitOst, який в Україні відбувається вдруге і триватиме в Івано-Франківську  23-27 вересня.

MitOst-фестиваль – місце зустрічі людей різних культур, мов і спільнот. Як стверджують організатори, головним завданням фестивалю є створити дружнє середовище для діалогу, долучитися до якого може кожен. Організатор – міжнародна незалежна мережа активних людей MitOst, яка підтримує культурний обмін і громадянську активність в Європі й сусідніх країнах за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, а також посла Німеччини в Україні. В минулих роках дійство  відбувалось у Новому Саді, Ляйпциґу, Чеських Будейовіцах та інших містах, до України вперше фестиваль завітав 2008 року до Ужгорода.

Відкриття фестивалю проводилось німецькою та українськими мовами під музичний супровід віртуоза-цимбаліста Петра Сказківа.

Протягом трьох фестивальних днів відбудеться понад 100 подій, які відвідують понад 300 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн. MitOst на цей момент має близько 1.400 членов в 40 країнах. Тут реалізуютьсям міжнародні програми і проекти і створюється платформа для нових форм громадянської діяльності.

мітост

Культурна програма фестивалю – фільми, виставки, дискусії, читання, екскурсії, концерти, участники фестивалю вступатимуть в діалог з Франківськом та його жителями, представлятимуть свої проекти, проводитимуть акції та мастер-класи.

Цьогорічний MitOst-фестиваль порушуватиме теми урбаністики, екології, прав людини, міграції, неформальної освіти, єврейської та німецької спадщини в Івано-Франківську. Загалом фестивальне дійство буде багатогранним і багатовекторним, з метом культурного обміну та розвитку громадянського суспільства.